Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,299 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Ružový vytok

  , Autor:

  Dobrý deň 1.1. mi začala posledná menstruacia, styk sme mali tesne pred menstruaciou 31.12. a potom 6.1. Od cca 10.1 som pocitovala silne bolesti podbruska ako pred menstruaciou, ktore trvali az do 25.1. Medzitym 12.1. som mala na toaletnom papiery neobvyklý vytok resp. hlien bielkovej formy vo velkom mnozstve čo sa mi doteraz v živote nestalo. Bolo ho veľmi veľa. Na ďalšie dni vytok zhustol ale cely mesisc v nom bola aj prines toho bielkoveho natahovacieho. Bolesti podbruska som mala až do 25.1 kedy mi začalo po pichnuti v pidbrusku slabucke ruzove spinenie ktoré trvalo do 26.1. Myslela som že sa mi spúšťa menstruacia ale dnes už nemám ani bolesti ani ružové spinenie. Prsia ma trošku pobolievaju keď ležím na bruchu ale nie je to žiaden extrém. Menstruacia mi mala prísť dnes. Tehotensky test som si dnes pre istotu spravila ale je negatívny. Môžem vysledku veriť ? Prípadne čo môže znamenať to ruzove slabe spinenie? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané špinenie ako aj bolesti v podbrušku mohli byť spôsobené ovuláciou. Takto Vám však na to neodpoviem. Ak momentálne nemáte akútne ťažkosti, odsledujte si to. Pri nedostavení sa menštruácie 14 dní si zopakujte tehotenský test. V prípade pretrvávania alebo zhoršenia ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia, USG ako aj odberu krvi na Beta-HCG vylúči alebo potvrdí prípadné tehotenstvo a určí ďalší postup.

Podobné otázky

 • Prasknuta cysta?

  , Autor:

  Dobry den prajem. Chcela by som sa opytat... 2 dni pred planovanym datumom menstruacie ma dost silno zabolelo v podbruchu a nasledne som spozorovala o 2hod na to uplbe slabunks bledoruzovy vytok ktory sa uz neopakoval. Raz som ho videla a odvtedy nic, chcem sa opytat ci sa moze jednat o prasknutu cystu ? Vobec nic ma neboli no menstruacia mi meska uz 3 dni ale to je u mna zvykom.dakujem vopred za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak by aj došlo k prasknutiu cysty vaječníka, výtokom sa to určite neprejaví. Odsledujte si to. Ak nie je vylúčené tehotenstvo, pri meškaní menštruácie 14 dní si realizujte tehotenský test.

 • Ružový výtok , meškajúca menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň , posledný pohlavný styk som mala 28.2. , kedy som mala mať menštruáciu ale oddialila som si ju pomocou pitia citrónu. Takže mi prišla 1.3. no odvtedy som už menštruáciu nemala . Neviem či to môže byť tým , že som si nejako narušila cyklus , tým že som som si ju oddialila ,no posledné dva týždne mám bolesti podbruška ako keby ich mám dostať. Dnes som mala aj ružový výtok. Je to možné tehotenstvo ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali menštruáciu 1.3.2021 a trvala iba deň, nemusí sa jednať o tehotenstvo. Ak ste však mali nechránený pohlavný styk, odporúčam si to odsledovať do najbližšej očakávanej menštruácie v apríli. Pri meškaní menštruácie najmenej 14 dní si realizujte tehotenský test. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Vytok

  , Autor:

  Dobrý deň.. som v 21tt a pred 3 týždňami som mala hnedý vytok na druhý deň bol ružový a tak som šla na pohotovosť tam mi povedali že je všetko v poriadku vyšetrili má aj vaginálne a nemala som žiadne stopy krve. Týždeň na to som mala znova taký ružový vytok najčastejšie je to ráno a dnes ráno znova hnedý..nemám žiadne bolesti a cítim pohyby bábätka. V pondelok mam poradňu ale myslite že je lepšie s tým zájsť už dnes ? Mam obavy či to nie je niečo vážne keď už niekoľko krát som mala taký vytok :(

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak boli všetky vyšetrenia v poriadku, nemyslím si, že je dôvod na obavy. Rozhodnutie navštíviť lekára je na Vás, ja sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. V prípade, že máte reálne ťažkosti, navštívte Vášho obvodného gynekológa aj skôr.

 • Krvácanie

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, gynekológ mi na kvasinky predpísal clotrimazol AL 100 na 6 dní, ja som si dokúpila candibene krém na vulvu. Lieky aplikujem tretiu noc, začala som mierne krvácať, resp.zvyšky lieku, ktoré vylučujem sú zafarbené doružova. Pálenie, ktoré som pociťovala pred liečbou, pociťujem stále. Mám dlhodobé opakované pálenie a výtoky, preliečena som bola už xy antibiotikami (per os,lokálne), ale problémy mám stále. Momentálne užívam Utrogestan (1.dávka pred mesiacom 10 dni 3x vaginalne, túto druhú dávku už per os- šiesty deň kvôli endometrióze). Mám v aplikovaní clotrimazolu a utrogestanu, keď mierne krvácam pokračovať naďalej? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ružový výtok môže byť spôsobený Clotrimazolom, nemusí sa vôbec jednať o špinenie. Ak sa Vám však spustí menštruácia, prerušte liečbu. Odporúčam užívať v pravidelných intervaloch vaginálne probiotiká, ktoré napomôžu obnoviť vaginálnu mikroflóru, ktorá sa opakovanými preliečeniami porušila.

 • Ružový výtok

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať to, že dneska 19.11.20 som mala svetlo ružový výtok.Z čoho to môžem mať?
  Včera som bola u gynekológa, a tam všetko bolo v poriadku. Dnes podbrušku som cítila bolesť ako pred menštruáciou.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Napriklad ak Vám bolo realizované cytologické vyšetrenie krčka maternice, špinenie môže byť z toho, môže sa vyskytovať ešte pár dní. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.