• Inofolic a snaženie

    , Autor: Iva2

    Dobrý deň pán doktor. Snažím sa 9 mesiacov otehotnieť po zamlcanom potrate. O mesiac som objednaná gynekológovi, kedže je to uz dosť dlhý čas a mam 39 rokov. Užívam len kyselinu listovu. Chcem sa vás spýtať keďže mi v lekárni radia inofolic combi. Je nutné ho užívať v mojom veku a situácii aj keď mam menzes pravidelný ako hodinky každých 28 dní? Nechcem si rozchadzat pravidelný cyklus. Ma naozaj vplyv inofolic na kvalitu vajíčok? Dakujem

    Dobrý deň, Inofolic Combi obsahuje rovnako kyselinu listovú spolu s ďalšími dvomi vitamínmi skupiny B. Obsahuje zložku d-chiro-inozitol, ktorý vhodne dopĺňa účinok myo-inozitolu a kyseliny listovej v období plánovania rodičovstva u špecifických skupín žien. Je to však na Vás, vyskúšať užívanie môžete, v tom prípade ale vysaďte doteraz užívanú kyselinu listovú. S pribúdajúcim vekom sa kvalita ako aj počet vajíčok znižuje. Za predpokladu, že máte cyklus ako hodinky, odporúčam pravidelný nechránený pohlavný styk, aj 3x týždene a uvidíte. Ak sa Vám aj napriek intenzívnemu snaženiu a užívaniu kyseliny listovej nepodarí otehotnieť do roka, je vhodné navštíviť obvodného gynekológa.