Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,617 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krvacanie

  , Autor: M.

  Dobry den, chcela by som sa.opytat na krvacanie z posvy pocas masturbacie partnerom. Stalo sa mi to uz 2.x, raz bolo krvacanie silne ako menstruacia, potom slabsie. Sprevadzala to bolest akoby poranenim,jemne stipanie,nic v podbrusku, iba v oblasti posvy. Mam strach mat pohlavny styk kvoli nechcenemu krvacaniu. Viete mi prosim povedat o co by mohlo ist? Styk som mavala pravidelne, momentalne uz dlhu dobu nie. Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam navštíviť obvodného gynekológa. Takto sa Vám neviem objektívne vyjadriť, či sa jedná o zakrvácanie z poranenej steny pošvy spôsobené napríklad ostrým nechtom pri neopatrnej masturbácii, alebo o zakrvácanie z krčka maternice spôsobené nejakou léziou na krčku maternice, či už ektrópiom alebo inou léziou krčka.

Podobné otázky

 • Pomoc

  , Autor: Siska155

  Dobrý deň, mala s menštruáciu a po týždni s mala hnedý výtok a potom mierne krvácanie je to OK? Mala by som mať plodné dni

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin špinenia môže byť viacero. Do úvahy pripadá aj ovulačné špinenie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Visanne

  , Autor: Mimi181

  Dobrý deň, keďže moja gynekologička má dovolenku, píšem vám kvôli užívaniu Visanne. Tieto lieky beriem už štvrtý mesiac kvôli endometrióze. Menštruáciu mi to od začiatku úplne zastavilo, no odvčera krvácam, dokonca zrazeniny a mám opuchnuté brucho s miernymi krčami, presne ako pri normálnom menzese. Je to v poriadku, alebo mi prestali zaberať?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Visanne nie je primárne antikoncepcia, počas jeho užívania nemusí byť krvácanie prítomné vôbec, prípadne sa môže vyskytovať len občasné špinenie, ale aj regulérne krvácanie. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní aj napriek vaginálnemu krvácaniu. V prípade pretrvávania ťažkostí, či nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Problém, bolesť

  , Autor: Bambuľka z

  Dobrý deň pán doktor.
  Chcem sa opýtať či keď prestúpim k inému lekárovi potrebujem ku nemu priniesť svoju zdravotnú kartu od predchádzajúceho lekára, alebo si ju lekár vyžiada sám elektronický. Potrebovala by som ísť ku lekárovi už teraz pre stupňujúce sa bolesti ale kartu teraz nemôžem vyzdvihnúť od svojho lekára pretože má dovolenku. Bolesti sa mi stupňujú a už štvrtý deň s bolesťami čakám na spustenie menštruácie, bolesti mám presne ako pri menštruácii ale stále ešte nekrvácam, často sa mi cez deň krúti hlava a cítim sa niekedy na odpadnutie, keďže mám deti potrebujem túto situáciu riešiť už teraz už nevládzem čakať kým mu skončí dovolenka aby som dostala svoju zdravotnú kartu a mohla ísť k inému. Preto sa chcem opýtať či môžem ísť k druhému lekárovi aj keď danú kartu nemám či to nebude problém. Môžem k nemu ísť aj keď každý chvíľku čakám krvácanie ktoré sa mi ešte e nespustil alebo radšej ešte počkať, mohlo by mi niečo pomôcť rozbehnúť menštruáciu aby mi bolesti aspoň trošku poľavili. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, obvodného gynekológa môžete mať iba jedného. Zmena obvodného gynekológa má isté náležitosti a nedá sa uskutočniť kedykoľvek. Ak má Váš obvodný gynekológ dovolenku a nemá zastupujúceho gynekológa, pri ťažkostiach je potrebné navštíviť najbližšie nemocničné zariadenie s gynekologickou pohotovosťou.

 • Neustávajúce krvácanie z polypov?

  , Autor: Kofciatko

  Dobrý deň, 5.7.som mala poslednú menštruáciu, od 15.7. znovu slabo krvácam, nepomohla injekcia ani noretistheron. Pridal sa mi k tomu bakteriálny zápal maternice, na ktorý mi naslepo dal doktor po telefóne Suprax. Minulý utorok som bola na kontrole, pretože teploty neustupovali, bolesti boli síce znesiteľné, ale nedá sa povedať, že by som sa cítila dobre. Až na moje požiadanie lekár urobil odbery a výtery (šiesty deň brania ATB). Zápal maternice podľa výsledkov spôsobila uroplazma. ATB beriem ďalej (dnes 12ty deň). Cítim sa dobre, ale krvácanie neprestáva a podľa môjho lekára ho spôsobujú polypy v maternici - mám ich tam dva, 8mm a 9mm (našiel ich v apríli na preventívke, takto veľké - dovtedy mi nijaké problémy nespôsobovali). Naozaj môžu polypy v maternici spôsobovať takto dlhotrvajúce krvácanie (nie je silné, ale nie je to ani "len" špinenie). Polypy mi doktor vyberie, ale dohodli sme sa na október. To budem až do operácie pomedzi menštruáciu denno - denne krvácať? Je to normálne? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, polypy v dutine maternice môžu spôsobovať nepravidelné, nadmerné a dlhotrvajúce krvácania. Bude vhodné ich odstrániť vrámci jednodňovej chirurgie. Samozrejme, ak bude krvácanie a ťažkosti pretrvávať, zákrok bude potrebné realizovať aj skôr.

 • Krvácanie počas ovulácie

  , Autor: Nina8909

  Dobrý deň chcem sa opýtať počas ovulácie som krvácala (4 dní) bez bolestí ale väčšie množstvo krvi. Je to v poriadku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s najväčšou pravdepodobnosťou sa jednalo o ovulačné krvácanie, ktoré sa môže vyskytovať bežne. U niektorých žien k nemu dochádza aj každý mesiac, u niektorých vôbec. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.