• Svrbenie a palenie

    , Autor: Jelly

    Dobry den, aspon raz rocne sa mi objavi svrbenie,palenie a obcas zacervenanie vonkajsich pohlavnych organov. Minuly rok mi doktor predpisal Nebycrom a umyvat sa iba vodou. Teraz sa mi to objavilo znovu,no bohuzial nebycrom sa uz neda zohnat,preto mi predpisal mast cicatridina/prurigyn.. bohuzial obidve bud moj stav zhorsili alebo vobec nezlepsili. Mala som doma multigyn actigel,tak pouzivam to + kupel v dubovej kore. Je to lepsie,ale stale to nezmizlo (pred 2 tyzdnami som bola u gyn). Vedeli by ste mi poradit co dalej? A vobec preco to vznika ked mam cytologiu a kultivaciu v poriadku?
    Dakujem.

    Dobrý deň, nie stále sa musí jednať o gynekologický problém spôsobený baktériami alebo kvasinkami. Môže sa jednať aj o kožný problém. Napríklad nové spodné prádlo, nový sprchový gél, ale aj zmena stravy môžu mať vplyv na nález a stav. Skúsiť môžete Candibene masť, realizovať si môžete aj vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a na noc si môžete aplikovať aj vaginálne probiotiká. Bez poznania všetkých informácií, okolností, ako aj vyšetrení sa bližšie takto neviem vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.