Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,951 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Menstruacia

    , Autor:

    Dobry den prajem mam cca 3mesiace urobene vnutromaternicove teliesko DANU a už 4deň mi mešká menštruácia môžem byť tehotna ?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, ak ste mali od zavedenia vnútromaternicového telieska normálne menštruácie, 4 dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Ak ste mali posledné obdobie stresovejšie, zmenili ste životný štýl, môže aj toto mať vplyv na menštruačný cyklus. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach, aj ako pri viac ako 14 dní meškajúcej menštruácii navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

  • Meškanie 3 týždne a negativ test

    , Autor:

    8 týždňov od nehody" prasknutie kondómu ,, a stres z kvapky lásky " bol to 15 DC cyklus mam 46-47 dní ,, menštruácia mešká 24 deň ,včera tehotensky test 23 dní od meškania bol negatívny ,, od poslednej menštruácie je to už 11 týžden po takejto dobe keby som bola tehotná , by mi to už potvrdil tehotensky test ,nie ? Bojím sa že som tehotná a k doktorovi sa teraz nemôžem objednat

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, bez vyšetrenia a odberov sa Vám neviem bližšie vyjadriť. Je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa. Po ôsmych týždňoch by však už tehotenský test bol pozitívny.

  • Meškajuca menštruácia

    , Autor:

    Menštruácia mi mešká už viac ako 3 týždne , tehotensky test som robila na 15 deň meškania a 23 deň meškania ,oba negatívne ,len jedna čiarka , čiže tehotná nie som však ? Čo môže byť dôvodom ?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Takto sa však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Podľa opisu máte negatívny tehotenský test. Odporúčam však navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení zistí možnú príčinu a určí ďalší postup, prípadne nasadí liečbu.

  • Špinenie

    , Autor:

    Dobrý deň. Som na 9.DMC. Pred 2 dňami mi skončila menštruácia. Včera sme mali s partnerom styk a dnes mam bezovo-hnedy výtok. Čím to môže byt? Uz 3,5 roka mam problem s hnedo-červeným spinenim pred menzesom . Sono aj cytologia je ok, ale mam pozitivitu hpv. Užívam Duphaston na úpravu cyklu. Čo ma tento mesiac prekvapilo - mam citlive prsia aj po menzese. Čím môže byt spôsobené dnešné spinenie? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, príčin špinenia môže byť viacero, vplyv na to môže mať aj Duphaston. Takto sa Vám však bližšie vyjadriť neviem. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Krvácanie

    , Autor:

    Dobrý deň pán doktor, gynekológ mi na kvasinky predpísal clotrimazol AL 100 na 6 dní, ja som si dokúpila candibene krém na vulvu. Lieky aplikujem tretiu noc, začala som mierne krvácať, resp.zvyšky lieku, ktoré vylučujem sú zafarbené doružova. Pálenie, ktoré som pociťovala pred liečbou, pociťujem stále. Mám dlhodobé opakované pálenie a výtoky, preliečena som bola už xy antibiotikami (per os,lokálne), ale problémy mám stále. Momentálne užívam Utrogestan (1.dávka pred mesiacom 10 dni 3x vaginalne, túto druhú dávku už per os- šiesty deň kvôli endometrióze). Mám v aplikovaní clotrimazolu a utrogestanu, keď mierne krvácam pokračovať naďalej? Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, ružový výtok môže byť spôsobený Clotrimazolom, nemusí sa vôbec jednať o špinenie. Ak sa Vám však spustí menštruácia, prerušte liečbu. Odporúčam užívať v pravidelných intervaloch vaginálne probiotiká, ktoré napomôžu obnoviť vaginálnu mikroflóru, ktorá sa opakovanými preliečeniami porušila.

  • Špinenie počas brania antikoncepcie

    , Autor:

    Dobrý deň prajem
    Chcem sa opýtať. Beriem antikoncepciu Katya už skoro pol roka. Začala som používať menstruacny kalisok. Asi 3 mesiace dozadu. Pri poslednej menštruácii som mala silné bolesti aj ako keby v pošve. Ktoré pretrvávali aj po menštruácii. Brala som antibiotika. Bolesti prestali. Mam posledne 4 tabletky z blistra a objavilo sa u mňa hnedé špinenie ako keby mi začínala menstruacia, to isté sa mi stalo pár dní do zadu a po dni to prešlo. K môjmu lekárovi som objednana až 8. Marca. Viete mi poradiť čim to môže byť spôsobené

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je špinenie počas cyklu pomerne časté. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.