• Vred na krčku

    , Autor: Lukylenka

    Dobrý deň, rada by som zistila viac ohľadom veci ktorá ma trápi. Stále som mala problém so zápalmi a s výtokmi. Po pôrode sa mi to ale skomplikovalo. Nepravidelný cyklus ktorý trvá aj po odstavení synčeka od kojenia. Krvácanie/špinenie po pohlavnom styku. Po šestonedelí som bola na kontrole mala som zlú cytológiu a potom druhý krát opäť. Poslali ma na odbornejšie vyšetrenie (hneď si nespomeniem ako sa to volá ale mala som tam stále CIN a niečo..) Lekár mi povedal že mám ranku na krčku. Neriešili sme to...vraj to môže byť aj o pôrode. Včera som bola u svojho gynekológa a povedal mi že tam vidí vred. Vraj to môže mat súvis s tou rankou a s tým aké mám problémy (netváril sa pri tom 2x pokojne) vzal mi výter a teraz musím čakať na výsledky z cytológie. Moja otázka znie ak bude cytológia ok dá sa niečo robiť s vredom ? MS mávam hrozne dlhú (týždeň špiním a potom aj 10 dní krvácaviam a po po hlavnom styku špiním niekedy aj 3dni) je na to nejaké riešenie ? ďakujem vopred za odpoveď a prajem pekný zvyšok dňa

    Dobrý deň, CIN predstavuje bunkové zmeny na krčku maternice, záleží na tom, o aké štádium sa jedná, či o CIN I, II, III alebo IV. Záleží od výsledku cytologického vyšetrenia, podľa toho sa určí ďalší postup. Keďže som nevidel nález, ako ani výsledky cytologického, prípadne bioptického vyšetrenia, neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť.