Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,420 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Vred na krčku

  , Autor:

  Dobrý deň, rada by som zistila viac ohľadom veci ktorá ma trápi. Stále som mala problém so zápalmi a s výtokmi. Po pôrode sa mi to ale skomplikovalo. Nepravidelný cyklus ktorý trvá aj po odstavení synčeka od kojenia. Krvácanie/špinenie po pohlavnom styku. Po šestonedelí som bola na kontrole mala som zlú cytológiu a potom druhý krát opäť. Poslali ma na odbornejšie vyšetrenie (hneď si nespomeniem ako sa to volá ale mala som tam stále CIN a niečo..) Lekár mi povedal že mám ranku na krčku. Neriešili sme to...vraj to môže byť aj o pôrode. Včera som bola u svojho gynekológa a povedal mi že tam vidí vred. Vraj to môže mat súvis s tou rankou a s tým aké mám problémy (netváril sa pri tom 2x pokojne) vzal mi výter a teraz musím čakať na výsledky z cytológie. Moja otázka znie ak bude cytológia ok dá sa niečo robiť s vredom ? MS mávam hrozne dlhú (týždeň špiním a potom aj 10 dní krvácaviam a po po hlavnom styku špiním niekedy aj 3dni) je na to nejaké riešenie ? ďakujem vopred za odpoveď a prajem pekný zvyšok dňa

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, CIN predstavuje bunkové zmeny na krčku maternice, záleží na tom, o aké štádium sa jedná, či o CIN I, II, III alebo IV. Záleží od výsledku cytologického vyšetrenia, podľa toho sa určí ďalší postup. Keďže som nevidel nález, ako ani výsledky cytologického, prípadne bioptického vyšetrenia, neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť.

Podobné otázky

 • Otázka

  , Autor:

  Dobrý večer chcela by som sa opýtať,
  Včera som bola na preventívnej prehliadke u gyn,. A zistil mi že mám vred na krčku maternice, zobral mi ster
  na cytologiu, a viac mi povie až o dva týždne keď prídu výsledky
  Mám sa toho báť? Je to vážne, ?
  Ako sa to lieči,?
  Môže byť problém s otehotnením v budúcnosti,,,?
  Už 6mesiacov si nedávame pri styku pozor , skôr povedané že sa snažíme a stále nič
  Ďakujem vopred

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže som nevidel nález ani nepoznám výsledky a ani okolnosti, či bližšie informácie, prípadne ťažkosti, neviem sa objektívne bližšie vyjadriť. Počkajte si na výsledky, najvhodnejšie je sa pri akýchkoľvek nejasnostiach pýtať priamo Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám najlepšie a najobjektívnejšie odpovie.