• Condyloma

    , Autor: Veronka_13

    Dobrý deň. Som 39tt tehotnstva za necele 2tt mam TP. Už asi 3 mesiace mam problemy s condylomami moja obvidna lekarka mi odporučila porod sekciou no lekari v nemocnici sa o to skoro vobec nezaujimali a na otazku či sa to može preniesť pri normalnom porode na dieťa ani vlastne neodpovedali ale rozhodli že ma nechaju rodiť prirodzene ale mam z toho strach. Možem si pytat porod sekciou pre moju istotu že sa nič nestane malemu ?

    Dobrý deň, záleží od viacerých okolností, hlavne od lokálneho nálezu, kde sa nachádzajú, koľko ich je, akú majú veľkosť, koľko rodička ste, ... Za istých okolností sa HPV infekcia na plod počas pôrodu preniesť môže, čo sa ale týka prenosu HPV na dieťa, je to zložité, prenos je možný, ale nemusí byť priamo pri pôrode. Opakujem ale, záleží od viacerých okolností. Keďže nepoznám nález, ako ani bližšie informácie, či okolnosti, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Predpokladám ale, že ak videli nález kolegovia v nemocnici a usúdili, že môžete rodiť spontánne, majú asi na to asi opodstatnený dôvod. Skúsiť si môžete aplikovať Aldara krém.