Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,311 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Konizácia

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať, v stredu 6.11 mi bola robena konizácia a plastike krčka maternice. Dnes je 5 den po operácii a ja stale mierne krvácam hlavne ked idem na wc. Je to v poriadku? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špiniť môžete do 7 - 10 dní od výkonu. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Konizacia

  , Autor:

  Dobrý deň, musím tiež absolvovať konizaciu krčka maternice, no vychádza mi, že v deň kedy mi to majú robiť ešte budem mať menzes posledný deň. Je to problém? Neviem či kontaktovať lekára.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusí to byť problém. Uvidí sa to na mieste v deň príjmu, kde lekári zhodnotia, či môžete byť prijatá a výkon môže byť realizovaný.

 • Vysledok biopsie

  , Autor: Svetlana

  Dobry den pan doktor, tri roky dozadu som mala zhubny karcinom na krcku, grade 1-2, riesili mi to dvomi konizaciami, nakolko bol maly a este som nemala deti. Tento rok som porodila. Bola som teraz na kontrole, som osem mesiacov od porodu a doktor si vsimol na krcku malu ranku, povedal ze vzhladom na moju anamnezu radsej urobi biopsiu, aj ked za inych okolnosti by to takto neriesil. Zobral mi biopsiu a ranku vypalil. Dnes mi telefonicky bolo narychlo povedane, ze tam vysla metaplazia, ze to je ok, je to naozaj ok? Este bola vzorka poslana do BA na nejake imuno vysetrenie, na ake imuno vysetrenie sa taketo vzorky posielaju, co sa tam zistuje? Ak vysla uz z histologie metaplazia, na takomto vysetreni uz nemoze vyjst nieco horsie ine ze? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po pôrode je nález metaplázie na krčku pomerne bežný, je to premena cylindrického epitelu kanála krčka maternice na mnohovrstvový dlaždicový epitel, ktorý je na krčku maternice zo strany pošvy. Metaplázia sa môže prinavrátiť do pôvodného stavu. U rizikovejších pacientiek, napríklad aj s pozitívnou anamnézou, alebo pri potvrdení nejasného nálezu sa realizuje aj imunohistochemické vyšetrenie, je to štandardný postup. Nemusíte sa obávať. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Ťažká dysplázia krčka maternice

  , Autor:

  Dobrý večer, budúci týždeň mi má byť robená konizácia na Vašom oddelení, chcem sa spýtať, ako dlho sa ostáva po takomto zákroku v nemocnici? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak je všetko v poriadku, hospitalizácia na našej klinike trvá jeden až dva pooperačné dni v závislosti od rozsahu výkonu, pooperačnému stavu a ďalším okolnostiam.

 • CIN III/ CIS

  , Autor:

  Dobrý deň,
  mám 43 rokov, problémy začali v marci 2020 kedy som spontánne v 13 tyzdni potratila. V septembri som bola na ster-cytologia PAP3, (nemala som žiadne problémy bolesti, mimo krvácanie MS, bolesti) HPV pozitívne, biopsia, konizacia-vysledok CINIII/CIS . Čo ďalej? Ako sa postupuje? Bola mi navrhnutá aj hysterektomia, ale v tejto dobe corony ak sa bude čakať neohrozí ma to ?
  Som 14 deň po konizacii, hnedy vytok, trochu zapáchajúci netreba ATB?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste už absolvovali konizáciu, je nutné vyčkať na výsledky histológie, či sú okraje konizátu čisté. Podľa toho sa stanoví ďalší postup. Čo sa týka hnedého výtoku alebo krvácania, po výkone zvykne byť, nemá však zapáchať. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam pri pretrvávaní ťažkostí navštíviť Vášho obvodného gynekológa alebo zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný.

 • Konizácia a otehotnenie

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor,
  chcela by som sa Vás opýtať, po kolkých mesiacoch po konizácii je bezpecné otehotniet? Konizacia mi bola robená v novembri 2019,s partnerom by sme uz chceli dieta, len mám obavu, ci je to uz bezpečne? Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môžete už skúšať otehotnieť, krčok maternice je už vyhojený.