• Toxoplazmoza

    , Autor: Nika1211

    Dobrý deň...ak som v 16tt.testy ukazali pritomnost toxoplazmozi v 12 tt...IgM negativne a IgG pozitivne znamena to ze prebieha toxoplazmoza alebo bola prekonana ? Dakujem.

    Dobrý deň, IgG protilátky znamenajú už prekonanú infekciu toxoplazmózy v minulosti, ak sú IgM negatívne, nejedná sa o akútne štádium toxoplazmózy. Môžete byť kľudná.