• Fruzi

    , Autor: Fruzsi

    Dobrý večer.chcem sa spýtať .keď som mala 16 rokov a mala som priateľom sex .tak som sa zľakla a musela som si kúpiť tabletku po. A od vtedy mám problémy ,menštruácia mi nechodí len vtedy keď mi dajú injekciu ,a už štyri roky skúšame priatelom o bábätko ale nič .a gynekológ mi hovoril že nemám žiadni problém že môžem mať kľudne aj deti a že nemusím sa báť .no bojím sa že kvôli tabletky po , nebudem mať dieťa.viete mi poradiť čo mám robiť.Dakujem

    Dobrý deň, predpokladám, že už prešiel nejaký ten rok, od kedy ste užili emergentnú hormonálnu antikoncepčnú tabletku "po". Nemyslím si, že ona má vplyv na súčasnú nepravidelnosť menštruácie a neúspešné otehotnenie. Ak sa už 4 roky intenzívne snažíte o dieťa (nechránený pohlavný styk aj 4 krát týždenne) a aj napriek tomu neviete otehotnieť, je viacero možností, kde môže byť problém, či už na Vašej alebo partnerovej strane. Ak Vám musí byť menštruácia vyvolávaná, predpokladám, že v tom bude hormonálny problém. Dôležité sú aj výsledky Vášho hormonálneho profilu. Keďže nepoznám Vaše výsledky ani všetky informácie, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Ak Váš obvodný gynekológ nevidí žiadnu možnú príčinu, skúsil by som navštíviť centrum asistovanej reprodukcie.