Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,986 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Opuch vulvy

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať už 3 mesiac mám problém začalo to po sexe s partnerom poßkrabani vulvy bradou, najprv som mala pálenie niekde okolo močovej rúry , skúšala som rosalgyn , po týždni neprestalo , zašla som ku gyn. Ten mi dal myslím gynastan , našla sa mi candida po prelieceni pálenie neprešlo opäť som išla na gynekológiu ďalšie stery boli už v poriadku lekár mi ešte odporučil použiť Canesten z vonku tiež nepomohlo, skúšala som harmanček kúpeľ, repík, nič tiež prurigyn mala som alergickú reakciu popri Tom som užívala z vnútra probiotiká vraj zničená Flora ale stále páli , pálenie sa potom presunulo do zadnej časti vulvy, prestalo medzitým bola aj menštruácia po tej sa mi zdalo 2 dní ok aj tkanivo bolo pekné ružové a po dvoch dňoch prišiel bum opuch medzi mocovou rúrou a klitorisom , boli aj klitoris , doktor ma poslal na biopsiu ale na tú môžem až po menštruácii ,o 2 týždne , momentálne beriem na opuch antihistaminiká tabletku aj gél fenistil ale myslím že to nemá žiadny efekt je to aj horšie Už neviem čo mám robit. Čo si myslíte o tom paleni vulva má rôzne odtiene červenej každý deň sa mení aj intenzita bolesti aj na povrchu vidím rôzne zmeny. Bola som aj pri koznej tá mi urobila výter na rôzne pohlavné choroby nič sa nenašlo.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ťažko sa objektívny vyjadriť bez videnia nálezu. Je však otázne, či je začervenanie vulvy gynekologického pôvodu. Určite by som ešte vyšetril aj moč, či pôvod baktérií a tým aj Vašich ťažkostí nie je na urologickom podklade zápalu močových ciest.  ale ak Vám bola predpísaná všetka Vami spomínaná liečba a bola neúspešná, do úvahy pripadá biopsia.