• Norethisteron a tabletka po

    , Autor: Katisa

    Dobrý deň
    Keďže som mala menštruáciu dva krát s 10 dnovou pauzou po sebe doktorka mi na zastavenie krvácania a upravenie cyklu predpísala norethisteron.
    Beriem ho týždeň z celkových 3 týždňov čo ho mám brať.
    Počas toho užívania norethisteronu sme mali s priateľom nehodu.
    Myslíte že môžem užiť tabletu po v kombinácii s norethisteronom?
    Ďakujem

    Dobrý deň, užiť "tabletku po" môžete, musíte ale rátať s tým, že sa Vám cyklus opäť rozhodí a môžete začať opäť krvácať. Vo Vašom prípade asi bude na úpravu cyklu lepšia liečba kombinovanou hormonálnou antikoncepciou, ako iba Norethisteronom, ktorý sa používa síce tiež ako hormonálna antikoncepcia ale v kombinácii s estrogénmi. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.