Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,005 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Tehotensky test

  , Autor: fragola

  Dobry den..Co okrem tehotenstva moze sposobit pozitivitu tehotenskeho testu?? Namiesto ms som dostala iba slabe spinenie a na tehotenskom teste mam slabuckeho "ducha"..Predpokladam ze tehotna niesom lebo nemam ziadne typicke priznaky..len nerozumiem preco je na teste slabulilinky odtien druhej ciarky..Co vsetko moze ovplyvnit test? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test môže byť za istých okolností falošne pozitívny, napríklad pri infekciách močových ciest, v prípade cýst na vaječníkoch alebo nádorov vaječníkov ako aj pri niektorých poruchách funkcie obličiek.
  Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Tehotenstvo alebo cysta

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či je možné že mám cystu, alebo niečo na maternici čo sa tvári ako tehotenstvo. Spravila som si tri tehotenské testy, ktoré vyšli pozitívne, ale nemala som z čoho otehotnieť, keďže som mala len chránený styk. Vopred ďakujem za odpoveď. Pôrod som toho roku už mala vo februári. Odvety som mala cyklus nepravidelný.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test môže byť v niektorých prípadoch aj falošne pozitívny, napríklad počas ovulácie. Odporúčam, pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe odberu krvi na beta HCG jednoznačne potvrdí alebo vylúči tehotenstvo.

 • Pomoc

  , Autor:

  som menzes 3.8 a teraz som mala dostať 28.8 nedostala som mam bolesť v oblasti pupka a maternice test ukazuje dve palicky co to znamena nemôžem od bolesti vidrzat

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte pozitívny tehotenský test, s najväčšou pravdepodobnosťou ste tehotná. Môže sa jednať aj o patologické tehotenstvo. Príčin bolestí môže byť viacero. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne gynekologickú pohotovosť.

 • Spinenie

  , Autor:

  Dobrý deň, mala som 2 dni hnedé spinenie , nasledujúce 2 dni som mala spinenie hnedé s trochou krvi, menstruacia mi meska cca 2 dni , test mi ale vychádza negatívny, je mozne ze ho robim skoro ? Okrem toho ma boli hlava a chrbtica , ale mám aj polycysticke vaječníky ,teda bolo mi to povedané ored 3 rokmi ale doktor mi nenasadil ziadnu liečbu...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Vysoká sliznica maternice

  , Autor: Kika

  Dobrý deň. 11 mesiacov sme sa s mužom pokúšali o druhé bábätko.( Prvé sa zadarilo hneď). Môj doktor zistil, že nemám ovulaciu a tak nasadil clostilbegyd. Vždy v 12 deň cyklu robil folikulometriu a aj v cca 16 deň. Folikuli boli zakaždým malé. Alebo nedostatočne veľké. Clostilbegyd som brala 2 mesiace. Naposledy 16 DC mi povedal, že folikuli sú veľmi malé a sliznica maternice je vysoko alebo také niečo a že teda to vyzerá na MS. Že zrejme tento mesiac z toho nič ani nebude (19.júl:16DC) a rovno predpísal opäť zvýšenú dávku clostilbegydu. Pomer s manželom som mala iba 2x( 1x si nepamätám presne kedy možno niekedy 22Dc a 2x 27DC) nesnažili sme sa keďže sme boli v Tom, že z toho nič nebude. Menštruácia mi momentálne mešká 6 dní. A 2 tehotenské testy boli pozitívne. Clear blue test ukázal, tehotenstvo 1-2 týždne od oplodnenia. Na kontrolu idem až 16.8.
  Moja otázka znie, ako je možné keď bola sliznica maternice vysoko, že som tehotná zrejme. Alebo či to nespôsobilo niečo. Prosím o váš odborný názor.
  Samozrejme ak sme naozaj v tom s mužom sa veľmi tešíme. Ale stále sa bojím či je to naozaj tak.
  Ďakujem K.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri tehotenstve je sliznica maternice sekrečne zmenená, je vysoká, aby vedela prijať oplodnené vajíčko. Na USG je to niekedy nejednoznačné. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Navštívte Vášho obvodného gynekológa podľa plánu, ktorý jednoznačne potvrdí tehotenstvo odberom krvi na beta HCG, prípadne, v prípade, ak to už bude na USG vidieť, tak aj ultrazvukovo.

 • Problém

  , Autor:

  Dobrý deň s manželom sme malí nechránený sex hneď po skončeni ms..týždeň do zadu teraz mám také slabšie pichanie v podbrušku...snažíme o babo.....

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pokračujte v snažení sa. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si realizujte tehotenský test.