• Vysoké HCG

    , Autor: Pupa91

    Dobrý deň pán doktor,
    chcem sa spýtať na Váš názor. Min. týždeň v piatok som bola prijatá do nemocnice kvôli prasknutej cyste a voľnej tekutine v malej panve. Pri vyšetreniach z krvi mi zistili zvýšené hcg. V sobotu 7.9. bola hodnota 200, o dva dni 640, a v stredu 2500. Posledná menštruácia bola 12.8. co by zodpovedalo týždňu 4+2tt. Na usg zatiaľ nič nevidno a kvôli vysokému hcg majú lekári podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo. Aký je váš názor? Ďakujem.

    Dobrý deň, môže sa skutočne jednať aj o mimomaternicové tehotenstvo, hoci hodnoty beta-HCG ako aj dynamika sú pomerne fyziologické. Je dôležité vylúčiť mimomaternicové tehotenstvo, na USG ešte v prvých týždňoch tehotenstva nemusí byť vidieť gestačný vačok, dôležitá je symptomatika u Vás, či máte nejaké ťažkosti, dynamika beta-HCG ako aj USG nález. Na základe toho sa určí ďalší postup.