Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,443 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Bolesť v podbrušku

  , Autor:

  Dobrý den pán doktor, už dlhšie ma trápia bolesti brucha (najmä po jedle, pocit nafuknuteho, ťažkého, plného brucha). Tieto bolesti neskôr prešli do oblasti pod bruška, najmä pravej časti. Bola som u obvodného lekára, ktorý má vyšetril po hmatom, cítila som bolesť po za tlačení v oblasti okolo apendixu, z tohto dôvodu som bola poslaná na sono vyšetrenie. Zápal slepého čreva Dr. vylúčil, ale zistil zlcove kamene v žlčníku a prítomnosť voľnej tekutiny v oblasti malej panvy. Odporučil gyn. vyšetrenie. Gyn našiel cystu na ľavom vaječníku o veľkosti 9 cm a hospitalizovali ma. Na druhý deň už cystu nevideli, že zrejme praskla. Všetky krvné testy boli v poriadku. Okrem toho zistili stúpajúce hcg 200, o dva dni 640, graviditu zatiaľ nepotvrdili. Bolesť po za tlačení v prvom podbrušku stále pretrváva. Stále som na pozorovaní a nikto nevie s určitosťou povedať o aký problém ide. Aký je prosím Vás názor?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pozitívne beta HCG znamená, že ste tehotná. Nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, vek, dátum poslednej menštruácie, hodnoty zápalových parametrov, ... Pri pretrvávaní alebo zhoršení ťažkostí a vylúčení vnútromaternicového tehotenstva sa môže jednať, a je nutné na to myslieť, o mimomaternicové tehotenstvo a bude potrebné urobiť diagnostickú laparoskopiu. Pri potvrdení mimomaternicového tehotenstva prípadne odstrániť vajíčkovod alebo časť vaječníka. Ak bola potvrdená cysta na vaječníku, ktorá tam na ďalší deň nebola a máte bolesti v podbrušku, je nutné myslieť aj na ovariálnu graviditu. Takto sa však objektívne neviem vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní lekárov zdravotníckeho zariadenia a v prípade akýchkoľvek nejasností sa ich pýtajte.

Podobné otázky

 • Bolesť podbruška

  , Autor: Kelly

  Dobrý deň, už 3., deň mám bolesť v podbrušku akoby som mala dostať menzes,občas je to aj pichnutie raz na jednej a raz na druhej strane.Bolia ma aj kríže úplne dole.Netrva to celý deň,ale napríklad 3hodiny a potom nič a zase sa to opakuje.Teraz som 19dc a 9.deň po ovulacii.Častejšie chodím cikať,ale nemám pri tom štípanie ani rezanie.Ani nezvyčajný výtok nemám.Neužìvam Hak ani inu antikoncepciu.Poradite z čoho to môže byť? ďakujem a pekný deň prajem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, existuje viacero možností príčin Vašich ťažkostí. Odsledujte si to, pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí príčinu Vašich ťažkostí a stanoví další postup.

 • Bolesť v podbrušku

  , Autor: Lienka8

  Dobrý den. Už dlhšie mávame s priateľom pohlavný styk no posledné 3 razy má po nom pobolieva v oblasti podbruška. Tehotná nie som. A iné príznaky nemávam. Predtým má to po styku nebolievalo, no teraz už ano. Chcela by som sa spýtať co to môže byt. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, možností je viacero, od poranení alebo podliatin krčka maternice až po endometriózu. Závisí aj od toho, či sú bolesti prítomné už aj počas pohlavného styku alebo vyslovene iba po ňom. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení stanoví ďalší postup.

 • Bolesti ako pred menstruaciou

  , Autor: Kvietok123

  Dobry den, skoncila mi menstruacia a zacali ma trapit bolesti ako pred menstr. ktore zvyknem mat cca tak 1-2 tyzdne pred menstr. Nemam ani vytok. Len bolestive prsia.
  Mozem byt tehotna? Alebo je to nejaka cysta alebo nieco ine? Baby testy su negativne.
  Menstr. bola prve dva dni silna s hroznymi bolestami a potom 3 dni slaba a v den ked skoncila tak zacali tie bolesti. Trva to neustale.Bodava bolest v podbrusku v mieste vajecnikov a bolestive krize.
  Dakujem za radu a samozrejme zajdem k lekarovi.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, možností je viacero, ale takto na diaľku je ťažké sa vyjadriť. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý po vyšetrení ako aj USG zhodnotí nález a odporučí Vám ďalší postup, ako aj možné ďalšie vyšetrenia.

 • Bolesť v podbrušku a na pravej strane.

  , Autor: IvanaSaymond

  Dobrý deň.Už mesiac mám problémy s bolesťou v podbrušku a na pravej strane.Bolesť je skôr tupá ale častejšie ma tam akoby zapichá.Až sa zľaknem.Cítim tam tlak a takú ťažobu.Lekára som navštívila,robili mi vytery ale neukazali nič.Tiež mi brali moč a tak isto vsetko v poriadku.Už cakal len na scan.Som v Anglicku a je tu to trošku zdlhavejšie.Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dôležité je aj USG vyšetrenie, ako aj vyšetrenie krvi. Výter z pošvy a vyšetrenie moča nemusí ukázať napríklad cystu na vaječníku.

 • Svrbenie po kyretaži

  , Autor: Zuzana

  Dobrý deň, 27.8. som podstúpila kyretaz kvôli zamlklemu potratu v 9tt. Brala som Zinnat kvôli podozreniu že kyretaž nebola vykonaná dobre a v maternici zostalo niečo. Môj gynekológ to neriešil, že sa to pravdepodobne dočistí samo. Na moju žiadosť mi ale nasadil antibiotika ktoré som užívala 5 dní. Pociťovala som ostrú bolesť v podbrušku ešte dva dni po nasadení antibiotík potom som sa silno rozkrvacala a odvtedy mám pokoj až nato, že stále krvacam je to len mierne celý deň nič a potom 2-3 hodinky. Odvtedy ako mi nasadil antibiotiká ma viac nevyšetroval. Nerobil kontrolný ultrazvuk nič. Chcem sa spýtať či je možné aby sa to docistilo samo a či je normálne, že stále krvacam keď už je to viac ako dva týždne od zákroku. Môže byť to svrbenie príčinou toho, že to nebolo dostatočne vyčistené a vznikol tam zápal? A môže mykoza spôsobiť väčšie komplikácie keď ešte stále krvacam? Mam navštíviť lekára alebo bude stačiť ak použijem voľnopredajné preparáty? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po revízii dutiny maternice je normálne špinenie v trvaní do 7 dní, podobné tomu menštruačnému. Krvácanie alebo špinenie dlhšie ako 10 dní už tak celkom v poriadku nie je. Na našej klinike je štandardným postupom kontrolné USG vyšetrenie 14 - 21 dní po výkone. Ak sú v dutine prítomné nejaké reziduá, prípadne zachytený cievny tok, je nutné to ďalej riešiť. Podľa nálezu je možné podať injekcie, ktoré maternicu ešte viac stiahnu a pomôžu vypudiť obsah dutiny maternice alebo je nutná operačná revízia dutiny maternice. Užívanie antibiotík prakticky nebolo nutné. Svrbenie je pravdepodobne spôsobené podráždením pečene užívaním antibiotík. Odporúčam navštíviť gynekológa, absolvovať kontrolné USG vyšetrenie, skontrolovať pečeňové testy. Podľa výsledkov sa potom určí ďalší postup.