• prevencia pri atb

    , Autor: wendy260

    Dobry den, ako by sa dalo predist mykoze pri uzivani ATB? Lekarka mi predpisala Fluomizin,ak pridu prve priznaky. Ja som si kupila na prevenciu vaginalne tablety FlorFemina od Dr.Maxa a uzivam aj Wobenzym,ktory som si nasadila vo vyssich davkach,t.j. 3x denne 10tbl. Je to spravny postup ako sa vyhnut mykoze? Dakujem za odpoved. Pekny den.

    Dobrý deň, Wobenzym stačí užívať v nižších dávkach, napr. 3x3 tbl alebo 3x5 tbl. 3x10 tbl sa používa po operačných výkonoch vrámci rehabilitácie. Mykóza skôr nastane u žien po užití perorálnych, teda klasických tabletkových antibiotík. Skúsiť môžete aj občasné užívanie vaginálnych probiotík, hlavne počas užívania tabletkovýc antibiotík alebo po doužívaní vaginálnych antibiotík alebo antimykotík. Raz za čas si môžete realizovať vaginálny výplach Rosalginom alebo Cloginom.