Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,329 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Je to v poriadku ?

  , Autor: ObieBogaert

  Mám taký problém už akoby odjakživa mávam výtok, pravidelne, nesvrbí ani nič iné je žltej farby keď zaschne ale lekár povedal že je to v poriadku no nemáva to každý a mne to začína prekážať do toho teraz som chcela prejsť z vložiek na tampóny a neviem ani ten najmenší tampón zaviesť je to bolestivé a neviem ho tam dať aby znova nevypadol, akoby tam je zábrana podotýkam sex som ešte nemala cakáme s partnerom ale iné hratky boli a tam nič bolestivé necítim čím ďalej sa snažím prvý sex odkladať lebo sa bojím že to bude moc bolestivé alebo že to ani tam nedá kvôli tomu tampónu do toho všetkého ma začal dosť bolieť klitoris ale jedine na dotyk, chcela by som vedieť či mám to ďalej riešiť alebo to je zcela v poriadku.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste ešte panna, môžete mať problém so zavedením tampónu do pošvy. U niektorých žien je panenská blana tuhá, zhrubnutá a na dotyk citlivá či bolestivá a jej pretrhnutie je obtiažne a bolestivé pri pohlavnom styku. Ak máte problém so zavedením bežného tampónu do pošvy, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý zhodnotí nález a podľa nálezu odporučí ďalší postup. Niekedy, hoci je to pomerne zriedkavé, ale už som sa s tým stretol, je nutné chirurgické preťatie panenskej blany.

Podobné otázky

 • Špinenie pred menštruáciou

  , Autor:

  Dobrý deň začiatkom roku som podstúpila konizaciu krčka maternice ......všetko podľa výsledkov je v poriadku .Trápi má len jedno že keď mi začína menštruácia najprv dva dni pred tým spinim až tak sa mi spustí menštruácia .Nikdy som to takto pred zákrokom nemala ...je to v poriadku ??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, asi u tretiny žien začína menštruácia pár dňovým špinením, nejedná sa o nič zvláštne. Ak nemáte iné ťažkosti, nemusíte sa obávať.

 • otazka

  , Autor: MIRIAMUSKA11

  Dobry den chcela by som sa opytat ze ci je vhodna liecba na mykozu a bak .vagynozu vagynalne vapiky macmiror a vyplachy rosalgynom. lebo doktor mi naordinoval urobit si vyplach vecer a na noc dat capik. len tych capikov je 12 a chcem sa opytat ze aj 12 krat si mam urobit ten vyplach ??? neni to vela neznici mi to nejak to prostredie v posve??? uzivam to asi 5 den a pocitujem take mierne palenie je to v poriadku ??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Liečba je v poriadku, macmiror obsahuje účinné látky liečiace i vaginálnu mykózu i bakteriálny infekt, napr.vaginózu
  výplach nemusíte robiť denne
  môžte napr. ráno aplikovať výplach a večer po hygiene aplikovať čapík,(s vložkou, pretože farbí spodné prádlo)
  používajte bavlenené spodné prádlo,
  počas liečby nemať pohl.styk
  zvyšný výplach si môžte ponechať ak by sa vaginálny dyskomfort opakoval v budúcnosti
  kyslé prostredie v pošve môžte obnovovať preparátmi na to určenými
  s pozdravom