• Kultivácia

    , Autor:

    Dobrý deň, chcem sa opýtať čo všetko sa zisťuje zo steru z krčka maternice, keď sa posiela na kultiváciu.
    4 nesiace po pôrode mám stále nejaké problémy a moja dr.mi len oznámila, vraj je všetko ok a výsledky sú v poriadku. Následne som bola znovu u zastupujúcej dr. a tiež skonštatovala podľa výsledkov a vyšetrenia, vraj je všetko v poriadku.
    Tak ma zaujíma, čo všetko sa dá z tohto steru zistiť, či sú teda ešte nejaké iné vyšetrenia, ktoré by som mohla absolvovať. Ďakujem

    Dobrý deň, z kultivačného vyšetrenia z výteru z pošvy sa zisťuje prítomnosť aeróbnych alebo anaeróbnych baktérií, tyčiniek, kokov v pošve. Z cytologického výteru z krčka maternice sa zisťuje prítomnosť atypických buniek zmenených vírusom/vírusmi prítomných na/v krčku maternice. Podľa výsledkov kultivačného alebo cytologického vyšetrenia sa nasadí liečba, prípadne sa odporúča ďalšie vyšetrenie v prípade pozitivity cytologického vyšetrenia krčka maternice.