• Infekcia

    , Autor: jana-9

    Dobrý deň prajem. Chcem sa spýtať pred dvoma rokmi som Mala chlamýdie. Po uspešnej antibiotickej liečbe a po kontrole zmizli. Výtok však pretrváva. Po dvoch rokoch mám iného partnera a chcela by som sa spýtať, či by sa mi mohli znovu vrátiť, pretože mám znovu problémy s výtokom a začali mi zápaly močových ciest. Nie som si istá či to nemože byť kvoli studenému počasiu. Na jar tohto roku som mala cystu na vaječníku a po kontrole a všetkých bakteriálnych a obyčajných kultiváciách doktor povedal, že je všetko v poriadku aj napriek mojim ťažkostiam s výtokom. Je možné že kultivácie nič neukázali na infekciu chlamýdiami ? Povedal, že si musím na ten výtok zvyknúť ale mám obavy. Výtok je vodnátý, žltej, niekedy žltozelenej farby bez svrbenia a pálenia a iných ťažkostí. Plánujem ďalsiu kontrolu u svojho gynekológa po dobratí antibiotík na zápal močových ciest. A druhá otázka. Dá sa chlamýdiami nakaziť aj cez orálny sex ? Ďakujem veľmi pekne. Prajem pekný deň.

    Dobrý deň, chlamýdiová infekcia sa môže opakovať. Výtok ešte automaticky neznamená chlamýdiovú infekciu. Dôležité sú kultivačné vyšetrenia. Možnosť falošne negatívneho výsledku kultivačného vyšetrenia je tu ale vždy. Niekedy, pri negatívnych výsledkoch kultivácie a vylúčení všetkých možností, sa problém vyrieši skusmou liečbou vaginálnymi antimykotikami, probiotikami, vhodné je skúsiť aj vaginálne výplachy, napríklad Cloginom. Chlamydiová infekcia sa prenáša všetkými formami pohlavného styku, vaginálnym, análnym, ale aj orálnym. Riaďte sa odporúčaniami Vášho obvodného gynekológa a pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach sa ho nebojte kontaktovať.