Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,878 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Problem.

    , Autor: Len Tvoja

    Dobry den chcela.bi som sa vas opitat .... Teraz som zacala brat antikonepciu. Dala som si ju prvi den ciklu od vtedi mam krvacanie slapsie .. ale to trva uz 8 den normalni menzes som mala silni a trval 5-6dni .. dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, spomínaný prejav je pri užívaní hormonálnej antikoncepcie pomerne častý. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach však navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám hormonálnu antikoncepciu predpísal.

Podobné otázky

  • Konizacia

    , Autor:

    Dobrý deň, musím tiež absolvovať konizaciu krčka maternice, no vychádza mi, že v deň kedy mi to majú robiť ešte budem mať menzes posledný deň. Je to problém? Neviem či kontaktovať lekára.
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, nemusí to byť problém. Uvidí sa to na mieste v deň príjmu, kde lekári zhodnotia, či môžete byť prijatá a výkon môže byť realizovaný.

  • Bolesti v podbrušku

    , Autor:

    Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, 10 dní som brala antibitoiká Doxyhexal(predpísané od dermatologičky na akné, nedostatok ženského hormónu a vyšší testosterón), dostala som menštruáciu a po niekoľkých hodinách som dostala nezvyčajné silné krčovité bolesti v podbrušku, zostala som blédá na odpadnutie a začala som zvracať a prehánať ma.(Pred tým nikdy som nemala takéto príznaky menštruácie). Čítala som vedľajšie účinky zápala hrubého čreva, ale po dobu 10 dní som bola v poriadku až v deň ked som dostala menštruáciu tak som sa chcela spýtať či to mohlo mať negatívny vplyv.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, spomínané ťažkosti patria tiež medzi nežiadúce účinky spomínaných antibiotík, nástupom menštruácie sa mohli v organizme spustiť reakcie vedúce k spomínaným prejavom. Áno, niekedy sa môžu nežiadúce účinky prejaviť až po istom čase užívania, respektíve až po doužívaní. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného lekára. Nemusí sa jednať vôbec o gynekologický problém. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.

  • Hnedé špinenie

    , Autor:

    Dobrý deň, užívam hak uz asi 6rokov cca,a teraz v strede cyklu(este mi ostáva 9tab.do “pauzy”) sa mi objavil tmavy hnedy vytok,ako keby aj tkanivá,čiastočky vytoku alebo ako to nazvat bez zapachu a bolesti,moze to znamenat nieco vaznejsie? Pred tym sa mi to este nikdy nestalo.. ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, nemusí sa jednať o žiadny problém. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa špinenie, či krvácanie môže vyskytovať aj mimo cyklu. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

  • Hrča

    , Autor:

    Dobrý večer,
    Pred asi pred pol rokom som mala zápal Bartholiniho žľazy. Do dnešného dňa mi tam ostala hrča, ktorá už nie je bolestivá. Momentálne som v 35 tt. tehotenstva. Chcela by som sa opýtať ci to pri pôrode bude prekážať alebo nie. A ci to bude potrebné potom vyoperovat. Pri chôdzi mi to neprekáža ale je hmatatelna. Za odpoveď ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, bez videnia nálezu sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť, ale nemyslím si, že by to mal byť pri pôrode problém. Ak sa zápal zopakuje s tým, že bude prítomný už aj absces Bartholínskej žľazy, bude vhodné ju vyoperovať. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa a neskôr lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde plánujete rodiť.

  • Bolesť pri močení

    , Autor:

    Dobrý večer chcela by som sa spýtať mamina ma taky problém. Dnes si kychla a niečo jej puklo v maternici alebo niekde odvtedy jak jej to puklo tak pri močení ju to reže a išla jej aj krv. Co by to mohlo byt? Ďakujem vopred za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, takto sa Vám neviem bližšie vyjadriť, príčin ťažkostí môže byť viacero. Odporúčam navštíviť obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia určí ďalší postup.