• Opakovane nalezy

    , Autor: natalia-2

    Dobry den pan doktor.Prosim Vas velmi pekne o Vas nazor.Momentalne beriem uz 4.antb.,ale vsetko bez zmeny.(macmiror,augumentin,sumamed,teraz zinat).Okrem toho dalsie na vkladanie a neustale mam nalez z pochvy enterococc,echerichia,obcas kvasinky a teraz uz aj klebsiela.V minulosti som mala viac krat ureaplazmu,ale ta je teraz negativna.Obcas mavam skutocne vytok a palenie a svrbenie, ale na to mi vzdy zabrali lokalne antb.Problem ale je,ze mi v kontrolnej kultivacii vzdy nieco vychadza.Momentalne ale beriem 3 balenia zinnat,a teraz sa mi vratil vytok a palenie.Mam pocit,ze uz je to z tych antibiotik.Robila som si aj slinny test na candidu a vyzera to,ze sa mi tymto rozvinula.Okrem tohoto vsetkeho mam echerichiu a enterococca aj v moci.Brala som urovaxom,ale bez zmeny. Najviac ma trapi,ze mi kvoli nalezom odkladaju ket transfer,ivf som mala neuspesny(mam 39r.).Ja si ale myslim,ze keby mi robili kultivaciu kedykolvek pred tym,nasli by tam ravnako tieto bakterie.Neviem uz ako z bludneho kruhu von.Moj gynekolog rozprava stale iba o dalsich a dalsich antibiotikach, ale z toho som iba rozcarovana,pretoze viem,ze mi uz nepomahaju.Takisto gynekolog na reprodukcnej klinike je zo mna zufaly.Chce ma poslat na imunologiu,alebo infekcne. Ja sama som uz prestala jest aj cukor,beriem aj probiotika.Pan doktor prosim Vas,poradte mi,ako by ste postupovali vy.Dakujem pekne

    Dobrý deň, pri opakovanej liečbe antibiotikami by som skúsil kombináciu probiotík, aj vaginálne. Pôvod zanesenia baktérií a opakované vaginálne infekcie môžu súvisieť s baktériami v moči. Najskôr by som preliečil uroinfekciu, vyjadiť by sa k tomu mal aj urológ. Skúsil by som aj doplnkovú liečbu Wobenzymom. Imunologické vyšetrenie by tiež nebolo na škodu. Pri užívaní antibiotík sa ničí aj prirodzená flóra v pošve, takže výskyt mykózy je charakteristický pri častom užívaní antibiotík. Z výsledkov kultivácie z pošvy by malo byť zrejmé, na ktoré antibiotikum je baktéria citlivá a dľa toho voliť výber antibiotík.