Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,980 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • rada

    , Autor: mia

    Dobrý deň pani doktorka, poprosím o Vašu radu. Keď máme s priateľom pohlavný styk a spraví sa do mňa, tak ma trocha páli a štípe spodok. Trvá to síce len niekoľko minút, ale je to dosť nepríjemné. Ale keď sa do mňa nespraví, tak nič, ani pálenie ani štípanie. Počas pohlav.styku ma nič nebolí, nepáli..Neviete prosím čím by to mohlo byť spôsobené a ako tomu zabrániť ? Beriem aj HAK Mistru a pred týždňom som bola na prev.prehliadke a doktorka mi povedala, že som v poriadku. Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. Pekný deň.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň,
    pokúste sa po styku používať nejaký výplach , aby spermie neozostávali v pošve príliš dlho,
    prípadne sa u vás môže rozvíjať vaginóza, tá sa prejavuje ako výtok s pobolievaím a štípaním po styku, kedy spermatické tekutiny alkalizujú pošv.prodtredie
    ak by to nesutávalo, dop.navštíviť lekára
    s pozdravom

Podobné otázky

  • Biely výtok z prsníka

    , Autor:

    Dobrý deň, na podprsenke som si včera našla drobnú mliečno bielu bodku . Predtym sa mi to nikdy nestalo. Mám tesne pred MS - je u mna pravidelne prítomná aj bolesť prsníkov pred Ms ako súčasť PMS. Som bezdetna a nikdy som nedojcila. Na sono prsníkov som bola pred 9 mesiacmi (vsetko bolo ok, asi pred 2 rokmi som mala rozšírené mliekovody, potom mikrocysty, teraz uz to bolo v poriadku) a na preventivku u gynekológa som bola pred mesiacom - prehmatal mi prsia (vsetko bolo ok). Iné problémy nemam. Je dôvod na obavy? Mam 33 rokov. Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, nemusí sa automaticky jednať o patológiu. U mnohých žien sa vyskytuje výtok z bradaviek, pocit plnosti pŕs, či bolesť prsníkov tesne pred menštruáciou. Príčin môže byť viacero, napríklad infekcia prsníka, absces, endokrinná porucha, nadmerná stimuláciu bradaviek, zápal žliazok v okolí prsníka, nádorové ochorenie prsníka. Výtok z bradaviek môže byť jedným z nežiaducich účinkov hormonálnej terapie, antipsychotík, antidepresív, užívania feniklu, sedatív a liekov ovplyvňujúcich krvný tlak. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás eventuálne odošle na USG prsníkov.

  • Výrastok

    , Autor:

    Dobrý deň, asi pred tromi rokmi som si v pošve našla výrastok. Nevedela by som o ňom, pretože sa nachádza asi 5-8cm od vchodu pošvy, no začala som užívať hormonálny krúžok a pri jeho zavádzaní som si tento výrastok našla. Navštívila som s ním aj svoju gynekologičku, pred asi dvoma rokmi, no jej reakcia bola asi taká, že najskôr mi výrastok nevedela vôbec nahmatať a tvárila sa, že si vymýšľam, no potom ho konečne nahmatala a jediná jej odozva bola, že sa s tým nikdy nestretla, že to je asi nejaký lymfatický výrastok, že sa mám ozvať ak sa to zmení. Odvtedy som sa k tomuto výrastu čo sa vyšetrenia týka, nevracala, avšak často naňho myslím i na to, že by som rada vedela čo to je, či to nie je niečo vážne a či mi to nebude zavadzať napríklad pri snahe o otehotnenie. Výrastok je pomerne dosť veľký asi 4cm. No väčšina jeho časti sa akoby schováva v tkanive pošvy a vytŕča asi len 1,5cm. Nemá hladký povrch, akoby sa v tom nachádzali i priehlbinky alebo podobne. Vo všeobecnosti nemám takmer žiadne ťažkosti. No za poslednú dobu sa mi cyklus z 28 dní predĺžil na 35 a mám napríklad problém pri zavádzaní tampónu pretože mi výrastok zavadzia. Chcela by som sa spýtať, neviete, čo by sa to v mojej pošve mohlo nachádzať a čo by to mohlo byť? Na dotyk to trochu bolí, ale je to akoby taká tupá bolesť. Zrejme sa to nachádza blízko krčku maternice.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, takto bez vyšetrenia sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam, ak si Váš obvodný gynekológ nevie dať rady, navštíviť vyššie pracovisko v nemocničnom zariadení.

  • Porada

    , Autor:

    Dobry den chcela by som sa spytat mam 10 dni do menstruacie vcera som zacala krvacat a dneska uz iba spinim nikdy som nemala takyto problem menzes vzdy dostavam nacas a strasne mna boli podbrusku dakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, môže sa jednať aj o ovulačné bolesti v prípade, že máte posunutú ovuláciu, prípadne sa jedná o prejavy predmenštruačného syndrómu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Tlak v podbrušku

    , Autor:

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, 24.7. sme mali s partnerom pohlavný styk s kondómom ale urobil sa keď bol vo mne, tak pre istotu na ďalší deň približne po 24hodinách som si vzala tabletku po (escapelle). Po užití tabletky mi prišla na po 8 dňoch bolestivá menštruácia, ktorá trvala 6 dní. Tento mesiac už asi týždeň mám citlivé bradavky a posledných pár dní pociťujem tlak v podbrušku. Menštruácia mi mešká zatial 1 deň. Je možné že to je spôsobené tou tabletkou alebo to môže byť tehotenstvo?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, ak ste mali chránený pohlavný styk, navyše ste včas užili tabletku emergentnej hormonálnej antikoncepcie, tehotenstvo je minimálne pravdepodobné. Medzi najčastejšie vedľajšie účinky hormonálnej antikoncepcie patrí znepravidelnenie menštruačného cyklu.

  • krvácanie počas užívania HAK

    , Autor:

    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Pred mesiacom začali moje problémy so zápalom močových ciest. Moja gynekologička mi predpísala atb Ciprofloxacin, ktoré som dobrala avšak nepomohli mi. Po pár dňoch sa mi zápal zhoršil a tak som od urológa dostala atb Suprax, keďže sa k môjmu prechladeniu pridala aj bolesť, rezanie a krv v moči, po dobratí týchto atb, sa môj stav zlepšil, absolvovala som aj usg obličiek a močových ciest a všetko bolo v poriadku. Pred 2 dňami som atb dobrala, a dnes som spozorovala opäť krv, je skôr hnedastého odtieňa, zakaždým keď sa poutieram, cítim aj mierne bolesti v podbrušku. Už pol roka beriem HAK Belara a doteraz som problém s cyklom nemala. Menštruáciu mám dostať až o 10 dní, takže vôbec neviem aká môže byť príčina, tabletky beriem poctivo, akurát neviem či atb nemohli mať vplyv na jej účinok.
    Budem rada za Vašu odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, ak ste doteraz neabsolvovali urologické vyšetrenie, odporúčam ho realizovať. Príčin špinenia môže byť viacero - infekcia, antibiotiká, … aj užívanie samotnej antikoncepcie, počas ktorej užívania sa môže špinenie vyskytnúť. Odsledujte si to.