• Neuzavretý krčok

    , Autor: zuzana2406

    Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o názor pani doktorka. Som 7 mesiacov po pôrode a až teraz na 5 kontrole mi obvodná oznámila, že sa mi po pôrode neuzavrel krčok, zrejme sa roztrhol pri pôrode a je slabučký a miesto špicu prsta, tak vopchá takmer 2. Povedala, že je jednoduché riešenie, ktoré sa však neoplatí robiť teraz, keďže druhé dieťa plánujeme o 2 roky. Nerozumela som ju dobre či zákrok nazvala konizácia či kryonizácia. Logika mi však hovorí, že ak môj krčok má byť plne funkčný pri druhej gravidite , mala by som podstúpiť zákrok pred otehotnením. Prosím o váš názor. Ďakujem

    Dobrý deň,
    skôr sa domievam, že by sa malo jednať o cerkláž , avšak tento typ zákroku sa robí až poča gravidity
    prípadne je možná teoreticky nejaká plastika alebo i skrátenie krčka -konizácia aaby bola fukčná časť zachovalejšia
    závisí
    avšak vyčkajte, situáciu by bolo vhodné riesiť ,až keď budete plánovať graviditu
    s pozdravom