Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,355 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • zelený výtok

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň,
  chcela by som sa vás opýtať už dlho ma trápy zelený výtok ktorého je veľmi veľa a dosť zapácham bola som pri viacerých lekároch ale liečba bola stále neúspešná. Vybrala som veľa vaginálnych tabliet a mastí. Mala som aj bolesti pri styku ale gynekológ mi dal ampicilín ktorý som jedla ale aj dávala do pošvy. Bolesti prešli ale výtok a zápach stále nie a na klitorise sa mi objavuje niečo ako biely povlak. Prosím vás môžte mi napísať čo by to mohlo byť o aké ochorenia by mohlo ísť, bojím sa že mi to môže spôsobiť zlé následky. Ani jeden gynekológ mi nevie pomôcť ...
  ďakujem veľmi pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  bohužiaľ takto na diaľku nie je možné vám ochorenie diagnostikovať
  dop.vyhľadať lekára, ktorý sa bude dlhodobo vaším problémom zaoberať, odobrať kultivácie a problém doriešiť, takýto dlhodobo trvajúci výtok určite nie je v norme, treba zvážiť tiež imunologické vyšetrenie, či nemáte slabšiu imunitu
  s pozdravom

Podobné otázky

 • Zelený výtok v tehotenstve

  , Autor: Nonka

  Dobrý deň. Som v 22tt. Celé tehotenstvo mávam prevažne vodnatý biely, niekedy svetložtlý výtok. Včera večer po toalete som na papieri našla trochu väčšie množstvo svetlozeleného hustého hlienu. Zatiaľ to vyzerá ako jednorázová záležitosť, nič ma nepáli ani nesvrbí. Svojmu gynekológovi sa bohužiaľ neviem dovolať a poradňu mám až o necelé 3 týždne. Mám sa znepokojovať a začať to hneď riešiť alebo sa mám zatiaľ iba sledovať? Prosím poraďte mi ako mám postupovať. Za odpoveď ďakujem a prajem pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môžete si skúsiť urobiť vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a aplikovať si vaginálne probiotiká. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia a výtoky

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcela by som sa len opýtať. Mám 16 rokov ale menštruáciu už takmer 6 rokov. Je veľmi nepravidelná, je to ešte v poriadku? A ďalšia otázka, keď nemám menštruáciu mám celý "voľný" čas výroky, bez prestávky. Niekedy aj žlto zelený, niekedy priesvitný, biely, mení sa to každý deň. Mala by som zájsť ku gunekológovi? Ďakujem veľmi pekne. Prajem pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, menštruácia môže byť nepravidelná aj vo vyššom veku. Výtoky sú pomerne bežné. Žltozelený výtok nemá byť, to si odsledujte. Priesvitný, či belavý výtok je v poriadku. Odsledujte si to. Ak ste ešte nemali pohlavný styk, vyšetrenie u gynekológa je obmedzené. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte obvodného gynekológa.

 • Opakované problémy(zápaly/infekcie?)

  , Autor:

  Dobrý deň, asi pred rokom som dostala pálenie v pošve pri močení, abnomálny výtok a taktiež bolavé zapálené vyrážky vo velkom počte, čo však jasne nebolo akné. Verdikt bol kvasinková infekcia, a na tie vyrážky mi povedali že to nieje herpes ale zapálené folikuly..(Neviem presne čo to je a ako je možne že sa mi to neustále vyhadzuje.)Dostala som medikáciu aj orálne aj vaginálne antib. Tiež fungicidin,flucinar a na tie vyrazky wartec na ich vypálenie, vag.probiotiká a ešte premasťujúci krém. Na chvíľu zlepšenie a potom sa to vrátilo. Naposledy mi ešte bol odporučený aj Wobenzym vo velkych davkach poctivo som ho užívala asi skoro 3 týždne a potom som prestala lebo to bolo fakt vela(asi 5x3?) Stále sa to vracia, liečim to chvílku je faj a zase. Obmedzuje ma to aj v pohlavnom styku, tak som to zobrala aj ako skúšku že či by to pomohlo. Nie, či mám či nie stav je rovnaký, dokonca sa mi stáva že vždy to príde po menštruácii, neviem či je pošva tak citlivá že ju vložky a všetko podráždia a preto nastane zhoršenie..Tiež som skúsila sa umývať len čistovou vodou, bez zmeny. Jediné čo sa asi zmenilo za pol roka že tie zapálené vyrážky sa vyhodia len zriedka ale stále na tých miestach kde zvykli byť, tak pri zhoršeni pociťujem pálenie a svrbenie presne ako keď tie vyrážky začínajú, tie miesta sú ako vyšúchané a objavuje sa to z ničoho nič. Ale vyrážka sa tam neobjaví. Vracia sa to asi každý mesiac začína to pálením pri močení a tatiež zvonku až také svrbivé pálenie a o deň/dva už začne hrudkovitý žlto-zelený výtok so zápachom. Používam výplachy a taktiež vag.probiotiká tie si dávam tak pár dní kým necítim úľavu. Tiež ma niekedy z ničoho nič začnú bolieť pysky na dotyk ale len jedna strana. Teraz skúšam užívať aj orálne ženské probiotiká. Momentálne sa nemôžem dostaviť ku gyn. tak sa chcem spýtať či neviete čo by to mohlo byť a prečo sa to stále vracia. Taktiež mi ešte ostal wobenzym mám ho doužívať? A ohladne vag. probiotík som skúšala ich užívať dlhodobejšie naposledy to bolo asi vyše týždňa a potom som ich vyssdila kvôli zápachu kt.spôsobujú ale chcela by som si zasa nasadiť takuto liečbu ale ozaj na dlhšie. Mám a môžem to skúsiť napr. mesiac vkuse a vysaditť len počas menštruácie? Mohlo by to môjmu stavu pomôcť? Aké testy s vyšetrenia by po prípade boli potrebné? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ešte by som vylúčil chlamýdiovú a ureaplazmovú infekciu, ktorá môže spôsobovať podobné ťažkosti. Nutné je potom preliečiť aj partnera. Užívaním veľkého množstva antibiotík dochádza k porušeniu vaginálnej mikroflóry a vzniká vaginóza. Dôležité je aj kultivačné vyšetrenie moča, či pôvod ťažkostí nie je práve tam. Vaginálne výplachy, ako aj vaginálne probiotiká užívajte naďalej, týždeň je však krátka doba. Realizujú sa aj niekoľko týždenné kúry. Samozrejme počas menštruácie sa liečba vynechá. Wobenzym môžete užívať naďalej. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť.

 • Vytok

  , Autor: kristina

  Dobrý deň, už pár dní mám žlto-zelený výtok sprevádzaný pálením. Jeden deň som pocitovala aj pálenie pri močení, dnes je výtok už s primesou krvi (menštruaciu mam mať o 5 dní). S partnerom použivame vždy ochranu, tak sa jedná o nejaký zápal alebo infekciu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o vaginálnu infekciu. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Výtok

  , Autor: Jana

  Dobrý deň. Už dlhšiu dobu (cca 2 roky ) trpím na výtok. Výtok je vo veľkom množstve že stále musím nosiť intímky. Skúšala som to bez nich ale raz za deň sa objaví. Je mliečny žltej farby. Niekedy žlto-zelenej. Nemám žiadne ťažkosti žiadne svrbenie, pálenie ani bolesti. V zime vo februári som bola v nemocnici na 5 cm cystu ale tá po mesiaci zmizla a myslela som si že s tým zmizne aj výtok. Pár krát som mala zápal močových ciest ale aj to sa zmiernilo. Bola som stále u gynekológa kvoli výtoku. Robil mi normálne kultivácie ktoré boli negatívne. Tak som ho požiadala o bakteriálne kultivácie, pretože som si myslela že mam ureu alebo mykoplazmu. Keď prišli výsledky lekár mi povedal že je všetko negatívne a že na ten výtok si musím zvyknúť. Priateľ žiadne problémy nemá len pár krát si zvyknem všimnúť že má na spodnom prádle take fľaky ako po čírom alebo mliečnom výtoku. Chcela by som sa spýtať či je možné že mám trichomoniázu. Lenže keď mi vzorku výtoku vyšetroval aj pod mikroskopom a všetky výsledky sú negatívne ? Už som zúfalá. Bráni mi to v normálnom sexuálnom živote. Ďakujem veľmi pekne za radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj napriek negatívnym výsledkom kultivácie z pošvy občas pomôže skusmé preliečenie vaginálnymi lokálnymi antibiotikami, skúste Polygynax. Vyskúšal by som tiež LactoFeel vaginálny gél, alebo Clogin vaginálny výplach. Sú to voľnopredajné prípravky. Dôležité na podporu vaginálnej flóry je aj užívanie vaginálnych probiotík. ktoré môžu výtok zmierniť. Trichomoniáza by sa výterom z pošvy mala odhaliť, charakterizuje ju silný žltozelený výtok, ktorý má zápach po rybine a mierne pení a dá sa úspešne liečiť celkovými alebo vaginálnymi antibiotikami. Biely fľak na priateľovom spodnom prádle je s najväčšou pravdepodobnosťou prostatický sekrét.