Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,920 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hrčka

  , Autor: karmen

  Dobrý deň,
  asi pred mesiacom som si našla hrčku medzi pošvou a ľavým stehnom v záhybe. Bola bolestivá, ale nebrala som to nejako vážne. Po 3 dňoch ma prestala bolieť, tak som aj zabudla či tam mám ešte nejakú hrčku. Teraz asi tretí deň ma to zase začalo bolieť, a mám pocit že sa mi zväčšila a je nepravidelného tvaru predtým bola okrúhla a teraz je skôr podlhovastá. Bola som u gynekológa, ale ten mi povedal že to mám z holenia nejakú infekciu. Povedala som mu, že to nemám začervenané, ani žiaden pupák z vonka, žiadne podráždenie. Len z vnútra mám tu hrčku, ktorá nie je viditeľná z vonka. A je veľmi bolestivá. On ma stále ubezpečoval že to je len z holenia. Ale ja sa aj tak bojím a nemám pocit že by to bolo z holenia. Neviem čo robiť,či by mi môj obvodný lekár pre istotu mohol zobrať krv či to nemám lymfatickú uzlinu, alebo niečo podobné.Môžem vedieť Váš názor, či to je naozaj z holenia, aj keď z vonka nie je nič viditeľné, ani podráždené. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň snajväčšou pravdepodbnosťou sa jedná o ydurenú lzmfatickú uzlinu, tá reaguje na nejaký podnet, či už infekt z holenia, infekcia , poranenie....
  zvonku nemusí byť viditeľné nič
  pokúste sa nejakú dobu počkať, prípadne aplikujte lokálne napr. octanovú /ichtamolovú masť na lokálny infekt a zdurenie i keď je v podkoží
  ak by bolestivosť neprechádzala, opäť vzhľadajte lekára , pokojne i obvodného , poslal by vás ak by bolo nutné na ďalšie vyšetrenie
  s pozdravom

Podobné otázky

 • Hrčka

  , Autor: Nika27

  Dobrý deň.Potrebovala by som od vás radu.Vytvárajú sa mi na malých pyskoch v okolí klitorisa také akoby hrčky.Niekedy zmizne ale po čase sa objaví nová.Sú aj bolestivé na dotyk a vyzerajú akoby podkožné.Niekedy sa mi urobí taká čo po čase aj praskne, a ide z nej hnis a niekedy je taká že je bolestivá a mám aj opuch v tejto oblasti ale nevyjde z nej nič.Neviem o čo môže ísť ,chcela som si dávať na to čiernu masť ale na tom mieste tá masť nedrží tak si dávam aspoň framykoin.Vedeli by ste mi poradiť o čo by mohlo ísť ? Dosť ma to znepokojuje a som z toho nervózna ,pretože sa to opakuje častejšie a obmedzuje ma to čo sa týka aj pohl.styku.Keď sa mi objaví tá hrčka alebo čo to je vlastne je tak si na to dávam tú masť a nemôžem s manželom mať ani pohl.styk nakoľko mi je to nepríjemné a mám strach že by som ho náhodou niečím nenakazila.Ďakujem za každú radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o zapálené folikuly alebo mazové žľazy, ale teoreticky aj o kondylómy. Takto sa Vám ale bližšie objektívne vyjadriť neviem. Je potrebné gynekologické vyšetrenie. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Problemy so špinenim a belestivé prsniky

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa opytať od 27.12.2020 do 31.12.2020 som mala menštruáciu, po šiestich dňoch sa mi objavila na malych pyskoch mala hrčka valcoviteho tvaru asi 2 cm a znovu som mala špinenie ako na začiatku menštruácie. Na druhý deň ta hrčka zmyzla ale špinenie som mala stale a prsia ma tiež bolia čim to môže byť ? Alebo čo to je ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez vyšetrenia sa Vám bližšie vyjadriť neviem. Príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Je vhodné aj vylúčiť tehotenstvo. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Hrčka

  , Autor:

  Dobrý deň.

  Na vonkajsich rodidlach v casti kde zacinaju male pysky som si nahmatala maku tvrdu hrcku, ktora neboli. Napadlo ma,ci to nemoze byt z holenia no navonok nic nevidno, citut hrcku len po hmate. Co to prosim Vas moze byt? Mam navstivit gynekologa? Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto bez videnia nálezu sa Vám vyjadriť neviem. Môže sa jednať o zapálený folikul, upchatú mazovú žľazu, či zarastený chlp. Môže to byť aj dôsledok častého holenia. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Hrčka

  , Autor:

  Dobrý deň, dnes pri pohlavnom vstyku mi priateľ povedal, že cíti “na konci” nejakú hrčku a že mu to je nepríjemné. Snažila som si spomínanú hrčku nahmatať, no nič som necítila. Neviete čo to môže byť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez vyšetrenia sa Vám bližšie objektívne vyjadriť neviem. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia odhalí možnú príčinu ťažkostí.

 • Bolava hrcka

  , Autor:

  Dobrý večer pán doktor chcem sa spýtať medzi ohanbim a stehnom viac na ohanbi mam ako keby hrčku nie je bolava a ako keby tam bola tekutina. Pokúšala som sa to vytlačiť ale nejde to v decembri idem na poradňu ukážem to svojmu gynekolovy ale chcem sa spýtať môžem si na to niečo dať? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať iba o zápalnými folikul, ale takto bez vyšetrenia sa Vám bližšie objektívne vyjadriť neviem. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia stanoví diagnózu a určí ďalší postup.