• prenos vírusu

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň chcela by som sa opýta ohľadom HPV infekcie. Pred rokom aj pol som mala zhoršené výsledky cytológie najhoršia moja cytológia bola Lsil. Potom mi bola robená typizácia HPV, bola mi robená LBC, ale hpv vírus na vysoko rizikové typy sa nepotvrdil, následne cytológia výsledok ASCUS a nejaká baktéria mi vyšla. Aj na pohlavne prenosne choroby ako chlamýdie, ureoplazmy a mykoplazmy som bola negatívna. Avšak potom som sa s priateľom rozišla a našla si nového priateľa a po necelom roku sme mali spolu prvykrát pohlavný styk s kondómom, ktorí sa nám však pretrhol. A preto mám strach, lebo tento nový priateľ mal predomnou veľa partneriek konkrétne 9, preto sa toho veľmi tak obávam. Posledný styk mal s poslednou ženou predomnou 16 mesiacov dozadu. Preto sa chcem opýtať aj ak by mal HPV vírus predtým mohol sa ho počas tých 16 mesiacov zbaviť a nemusel by ho typ pádom preniesť na mňa ak má napríklad silnú imunitu a zbavil sa ho za ten čas /teda tých 16 mesiacov/, kedy nemal vôbec pohlavný styk?? Dočítala som sa, že človek pomocou imunity sa dokáže zbaviť vírusu za 1 až 2 roky. Niekde som sa však dočítala že sa ho nedá uplne zbaviť, len ho človek potlačí a tým mu nerobí žiadne ťažkosti tak ako to vlastne je,? Sú nejaké pracoviská, ktoré robia testy aj u mužov na prítomnosť HPV? Prípadne keby by som si mohla ísť opäť si dať urobiť LBC metódu /ktorú si samozrejme uhradím/, kde vyšetrujú aj prítomnosť HPV po akom čase od toho styku sa to dokáže prejaviť prítomnosť HPV??? A ešte jedna otázka ak by som chcela, aby sa u mňa ten vírus nejako nerozšíril môžem už teraz užívať nejaké produkty napr: INDONAL, ktorý užívala aj predtým, vitamíny B a C, prípadne homeopatika,??. Za odpoveď ďakujem.

    Dobrý deň, premorenosť HPV je v populácii obrovská a úplná eradikácia u partnera je nemožná, nemusíte ho dať vyšetriť, určite nejaký typ HPV má, ako aj vy
    len prísne monogamné páry s infekciou nebojujú, v rámci sex.prenosu, inak stav v podtstate závisí od imunitného systému
    podporné preparáty vy užívať môžte -je ich celé spektrum, tiež zmeniť jedálniček, vhodné sú potraviny s prevahou zásad a neutrálne potraviny, nefajčiť samozrejme
    každú infekciu treba preliečiť, tiež nevplývajú dobre na výsledky OC, a ak si chcete dať opakovane robiť LBC na HPV , logický je odstrup min. 6 mesiacov od posledného vyšetrenia
    s pozdravom