• prevencia endometriozy

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať,
    som uz polroka po liečbe endometriozy. Ako prevenciu proti jej opatovnemu vzniku mi gynekolog odporucil antikoncepciu, lenze ta mi robi velke problemi ,,vraciam, kruti sa mi hlava, proste antikoncepcia nieje nic pre mna. Co by ste mi odporučili ako vhodnú prevenciu okrem antikoncepcie? rozmyslala som nad Indonalom no neviem ci to nejako pomoze.....
    Chcela by som zacat uzivat aj prípravok Stimulen na spevnenie prs no neviem, ci v kombinacii s indonalom a este po tej endometrioze je to vhodné.
    Ďakujem a prajem pekny den

    Dobrý deň, je nutné aby ste si uvedomila čo vlastne endometrióza je, som presvedčená, že vám to váš lekár podbrobne vysvetlil,
    Liečba existuje hormonálna-ak ste mala antikonepciu, kt. vám nevyhovuje neznamená to ešte že iná by mala rovnaký nepriaznivý efekt, skúste sa s vaším lekárom poradiť a prípadne zmeniť preparát, ďalšia forma liečby je operačná
    Doplnkové prípravky ako indonal atd. sú doplnky, ich účinok nie je negatívny, avšak nemôžte od nich čakať liečebný účinok v danej súvisloti.
    A spevnenie prsníkov je veľmi diskutabilné, prsník, je žlazovité tkanivo, ktoré nespevníte, môžte spevniť len sval pod ním a to cvičením, alebo podporiť žlazu napr. v tehotensvte zväčšením a podobne.
    S pozdravom