Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,378 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • bolesť

  , Autor: silviahorvath

  Dobrý deň prajem. Už viac týždňov mám bolesti pri pohlavnom styku. Išla som k svojmu gynekológovi, povedal, že mám polyp v maternici a to môžeme spôsobiť spomínanú bolesť. Rozhodol, že to treba odstrániť, a asi pred mesiacom a pol som aj bola na operácii. Pri prvej menštruácii po zákroku som veľmi silno krvácala, dostala som na to tabletky, prešlo to, ale pri ďalšej menštruácii už som tak silno krvácala, že som musela zostať tri dni v nemocnici, kde som dostala injekcie a tabletky, až kým sa mi to nezlepšilo. Od zákroku už ubehlo sedem týždňov, ale necítim žiadne pozitívne zmeny. Pred dvoma dňami som mala pohlavný styk s partnerom a stále to bolo veľmi bolestivé, hlavne pri vnikaní ale bolelo aj pri vyšetrení u gynekológa.Skúšali sme partnerom aj veľmi pomaly, ale ani vtedy to nie je lepšie. Teraz som si objednala Cicatridina čapíky, vyskúšam aj to, ale keď ani to nepomôže, tak už neviem ako ďalej. Môžete mi prosím poradiť? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  spomínané čapíky su vhodné, tiež by som pri pohlavnom styku doporučila nejaký lubrikačný gél
  Ako spomínate bolesť hlavne pri vníkaní do pošvy nemyslím si, že by tieto ťažkosti mali súvisieť s polypom, tie sa väčšinou nachádzajú na krčku alebo v maternici a ak už aj bol odstránený nemalo by to spolu súvisieť.
  Asi je na mieste naozaj zvýšená miera lubrikácie, ak by ani to nepomohlo skúste požiadať vášho gynekológa o ďalšie doporučenia
  Niekedy bývajú nervové zakončenia v okolí pošv.vchodu viec citlivé a vyžaduje to určitý zásah
  uvidíte ako sa situácia vyvinie
  veľa šťastia
  S pozdravom

Podobné otázky

 • Tumor Ovária

  , Autor: Melagova

  Dobrý deň, v októbri mi diagnostikovali Tumor ľavého Ovária solídne cystický veľkosti 8x10cm a s drobným dermoidom na pravom ováriu, krv na markery len jedna hodnota trošku zvýšená -k tomu všetkému aj kvasinka.
  Operácia mala byť 1.12. ale kvôli kovid situácii operáciu zrušili.
  Žiaľ mi nevedia dať momentálne druhý termín operácie, odhadovaný je až niekedy v marci.
  Chcem sa prosím opýtať
  1. môžem mať sex do operácie, nie je tam riziko bolesti?
  2. Je možné, že tento cystický tumor je prevažne nezhubný ? Pretože mi to gyn. Napísal do spisu aj keď nebola operácia a hystologia. Nemôže sa tumor za ten čas ešte viac zväčšiť?
  -pytam sa pretože ma to dosť znepokojuje , vzhľadom k tomu , že netuším kedy tá operácia bude
  Ďakujem krásne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže sa jedná o tumor vaječníka nejasnej povahy, ktorý sa môže aj zväčšovať, preto sa za týchto okolností môže považovať ako subakútny stav a byť zahrnutý do operatívy. V súčasnej situácii je to však ťažké, záleží aj od pracoviska a momentálnej epidemiologickej situácie v danom zdravotníckom zariadení. Pohlavný styk mať môžete, ak Vám to nebude nepríjemné, či bolestivé. Nepoznám bližšie informácie, ani okolnosti nálezu, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Krvácanie po umelom prerušení tehotenstva

  , Autor: Mischa

  Dobrý deň, pán doktor 2.12. som bola na umelom prerušení tehotenstva no ešte stále krvacam, je to v poriadku? Mala som na tretí deň po zákroku aj slabé bolesti v podbrušku. Myslíte že je to v poriadku? Dokedy by som mala krvácať?. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie, či krvácanie po zákroku je normálne do 7. dňa od zákroku. Bolesti v podbrušku sa vyskytovať môžu tiež. Odsledujte si to.

 • Mykoza či prechladnutie?

  , Autor: Llllliiiiivvvvv

  Dobrý deň, chcela by som sa poradiť. Mám 18 a asi pred pol rokom som mala mykózu. Pred cca 2 týždňami mi začali znova podobné príznaky a tak som začala užívať tabletky Belliema. Bolesť či svrbenie prešlo, ale stále som sa v niektorých okamihoch necítila dobre. Teraz v nedeľu 28.11 sme mali s partnerom nechránený pohlavný styk (beriem HAK pravideľne v rovnakú hodinu) a od stredy 1.12 cítim tlak pri močení (na konci) a dnes jemné svrbenie. Niekedy uplne slabúčko ale stáva sa, že ma to až reže. Začala som jesť brusnice, piť urologický čaj a zlatobyl a kúpila som si sáčky rozpustné vo vode ktoré by mali pomôcť pri liečbe prechladnutia a sú na prírodnej báze. Je to však už 3. deň a nepomáha to, tak mi napadlo, či by ten problém nemohol byť gynekologického rázu. Alebo ide čisto o prechladnutie a treba počať?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto je veľmi ťažké sa bližšie objektívne vyjadriť. Vhodné je realizovať si občas kúru vaginálnymi probiotikami. Pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • prsník

  , Autor: Verinka

  Dobrý večer pán doktor,

  chcela by som sa s vami poradiť ohľadom môjho problému. Mám veľké bolesti v jednom prsníku, po stlačení mi z neho vyteká zelený sekrét, na sone mi našli 3 malé cysty, gynekológ mi na nález povedal, že je to dobre a ďalej neriešil, mne sa to však zhoršuje a myslím, že to dobre nie je, občas sa mi stane, že je toho sekrétu veľmi veľa a niekedy veľmi málo, chcem sa opýtať aké ďalšie vyšetrenia sa pri takomto náleze realizujú ? z čoho by mohla byť tá bolesť a zelený výtok ?deti nemám a nie som ani tehotná. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, určite je potrebné to ďalej riešiť, najvhodnejšie v mamárnej poradni. Vhodné je tiež doplniť kultivačné vyšetrenie sekrétu, realizovať mamografiu. Je to skôr otázka na mamológa.

 • Ranky na sliznici vaginy

  , Autor: Patra

  Dobrý večer pán doktor !
  Prosím o radu mam bolesti v oblasti mechúra a bolesť pri sexe ( pálenie, štípanie ) aj po ňom. A dnes som si objavila trhlinky prosím čo by ste mi odporúčali z lekárne ? Beriem aj antikoncepciu a momentálne sa mi nedá ísť k lekárovi, bolesti už pretrvávajú dlhšie

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vyšetreniu u gynekológa sa nevyhnete. Skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, aplikovať si Canesten krém a realizovať si kúru vaginálnymi probiotikami. Počas liečby je potrebné dodržiavať abstinenciu pohlavného styku. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí ďalší postup.