• Menštruácia po sekcii

    , Autor: basa

    Dobrý den, som 12 týzdnov po sekcii, plne dojcím (7x denne) a uz som dostala menstruáciu, ktorá je znacne bolestivá a pomerne dost silná. Chcem sa opýtat, ci sú potrebné vzhladom na silné krvácanie nejaké opatrenia, kedze som po sekcii mala tazkú anémiu (nasledovala transfúzia), t.j. ci pri takto silnej a podla mna pomerne skorej menstruácii nemozem zas zostat anemická (zrejme uz nie v takom rozsahu, avsak predsa),

    Dobrý deň,
    ak ste mala anémiu, pokračujte v antianemickej liečbe Sorbifer/Aktiferin, závisí čo ste užívala.Pokračujte.Prípadne si nechajte časom skontrolovať krvný obraz .
    Ak by bola menštruácia veľmi silná i naďalej v ďalšom cykle, doporučujem vám navštíviť lekára, na možné zváženie antikoncepcie na reguláciu manštruácie
    S pozdravom