Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,435 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • vysoka vlhkosť

    , Autor: kikuska00

    Dobrý deň pani lekárka,chcem sa informovať.Už druhy tyzden užívam antibiotika prvé megafox a teraz Klacid sk na zapal dýchacích ciest,diag.zapal prieduškovej sliznice. Počas tohto tyzdna,ked užívam klacid,som si všimla ze mám nadmerný výtok priesvitnej farby,je ho veľa,musím si dávať intímne vložky.Chcem sa Vás spýtat ci to súvisi s antibiotikami alebo mám návštevit gynekologa.Pred tým som tak veľa výtoku nemala a tak tiež som takú vlhkosť.Mm 26 rokov,neuzivam antikoncepciu už jeden rok,partnera mám jedného už sedem rokov.Ďakujem vopred.kristína

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    pri uzivani antibiotik moz dosjt k vyhubeniu aj niektorzch bakteriálnych kmenov, kt. sa prirdzene vyskytuju v posve
    cize je to normalne , neznepokojujte sa
    zaradte s antibiotikam i probiotika -dostupne v lekarni
    a na posvove prostredie tiez nejaky bakterialny lyzat, napr, lactofeel, alebo ine probiotika do posvy, pripadne by stacilo len okyslit prostredie, napr. vitagyn C
    kym sa obnovi posvova flora po douzivani antibiotik vyckajte do dalsej menses
    ak by aj po tomto obdobi ťažkosti pretrvavali navstivte gynekológa