• PCO syndróm

    , Autor: martina296

    Dobrý deň,
    mám 22 rokov a môj lekár mi na základe gynekologického vyšetrenia diagnostikoval PCO syndróm. Odporučil mi kúpiť si v lekárni Inofolic (1 sáčik denne) a mám o dieťatku popremýšlať aby som to stihla do 3 rokov. Pôvodne som dieťatko plánovala až po skončení vysokej školy, no po tejto informácií s priateľom nevieme či je vhodné ešte tie 2 roky počkať alebo či sa máme začať snažiť hneď, mám strach aby potom už nebolo neskoro. Chcela by som sa spýtať, či je takýto postup lekára postačujúci a či nie je potrebné absolvovať nejaké ďalšie vyšetrenie. ďakujem vopred za odpoveď

    Dobrý deň,
    PCO syndróm je veľmi často spojený s poruchou ovulácie, no nemyslím si, že až tak aby ste museli akútne meniť svoje plány. Je však doležité overiť či spontánne dochádza alebo nedochádza k ovulácii. Ste veľmi mladá a po 25 sa kľudne môžete začať snažiť o dieťatko. Dôležité bude navodenie ovulácie (ak k nej nedochádza spontánne) ktoré je možné aj pomocou liekov. Vyšetrenia, ktoré by ste mali absolvovať pri PCO je určite ultrazvuk a hormonálny profil. Ostatné vyšetrenia podstúpite v prípade, že sa nebude dariť dlhšiu dobu otehotnieť.