Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,796 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Antikoncepcia

  , Autor: M257

  Dobry den, užívam antikoncepciu drovelis, vcera vecer o 11 som si mala dat tabletku ale zabudla som a dala som si ju az dnes o pol 11 (bola to predposledná tabletka v 3. Tyzdni - 20.den)
  Mozem blister douzivat a potom este aj z noveho blistra tyzden - s inou doplnkovou ochranou? Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak ste zabudnutú tabletku hormonálnej antikoncepcie užili do 12. hodín od času obvyklého užitia, účinok by mal byť zachovaný. Blister obsahuje 24 ružových filmom obalených aktívnych tabliet, ktoré obsahujú malé množstvo dvoch rôznych ženských hormónov a
  4 biele filmom obalené tablety sú neaktívne tablety, ktoré neobsahujú hormóny a nazývajú sa placebo tablety. Preto určite nepostupujte podľa Vášho plánu. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie, nepredlžujte, ani neskracujte si užívanie o týždeň! Môžete sa preventívne doplnkovo chrániť (používať kondóm) do konca aktuálneho blistra. Po skončení užívania tabliet aktuálneho blistra pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet ďalšieho nového blistra.

Podobné otázky

 • Antikoncepcia daylla

  , Autor: Viki2703

  Dobrý deň, užívam antikoncepciu daylla už 2. Mesiac..do konca tohto 2 balenia mi ostáva už len 1 tableta na dnes no menzes som dostala včera večer
  .skôr ako počas nasledovnej 7 dňovej pauzy lebo obvykle počas nej som na 2.den bez antik.dostala menzes.je to prosím Vas v poriadku? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, aj napriek pravidelnému a správnemu užívaniu tabliet hormonálnej antikoncepcie sa môže stať, že sa špinenie, či krvácanie dostaví aj pár dní pred pauzou. Odsledujte si to. Rátajte si sedemdňovú pauzu podľa užitých tabliet, aj napriek tomu, že sa krvácanie dostavilo skôr apo skončení 7 dní bez tabliet pokračujte v užívaní ďalšieho blistra.

 • Antikoncepcia

  , Autor: Domi6

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či urologický čaj a Urinal Akut Forte majú nejaký vplyv na antikoncepciu Belara. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nie, spomínané preparáty a prípravky nemajú vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie. Urologický čaj sa však neodporúča piť dlhodobo. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Antikoncepcia, menštruácia skôr

  , Autor: Nnn

  Dobrý deň, užívam HAK karleight. Mám v blistri posledný rás aktívnych tabliet a potom by som mala ísť na biele neaktívne. Moja otazka znie ak chcem aby mi menstruacia začala skôr, môžem vynechať ten rad tých aktívnych tabliet a prejsť rovno na biele neaktívne.Aby som o týždeň dostala skôr menštruáciu.
  (Blister čo som brala pred tým som biele vynechala, lebo som si kvôli dovolenke posúvala menštruáciu, teraz ju potrebujem dostať skôr.)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, čisto teoreticky viete postupovať aj podľa Vášho úmyslu, rozhodíte si tým však celý cyklus. Navyše, ak ste si aktuálne užívaný blister spájali s predchádzajúcim blistrom, odporúčané a vhodnejšie je dokončiť celý užívaný blister placebo tabletkami a následne pokračovať v užívaní ďalšieho blistra.

 • Antikoncepcia

  , Autor: Tessa26

  Dobrý deň, beriem antikoncepciu sunya, a chcela by som brat methionin, vitaminy na rast vlasov a nechtov. Obsahuje toto zloženie : L-methionín, stearan horečnatý rastlinného pôvodu – protihrudkujúca látka, oxid kremičitý – protihrudkujúca látka, HPMC kapsula (hypromelóza).

  Chcela by som sa opýtať, môžem popri tom brat aj antikoncepciu? Neznižuje to účinok antikoncepcie však? :)

  Ďakujem za rýchlu odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nie, daný preparát by nemal mať vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Antikoncepcia

  , Autor: Kattttry

  Dobrý deň, tabletky uzivam pravidelne v rovnaký čas už 4 mesiac. Posledný nechránený pohlavný styk bol v pondelok tj cca tyzdeň dozadu. Včera som zvracala po 6 hodinách asi z alkoholu, chcem sa spýtať môže to mať vplyv na účinnosť antikoncepcie spätne? Dakujem veľmi pekne za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nie, nemusíte sa obávať, nemá to spätne na účinnosť hormonálnej antikoncepcie žiadny vplyv. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.