• Antikoncepcia a Antibiotiká Zinnat

    , Autor: flwrs555

    Dobrý deň prajem . Beriem už rok pravidelne antikoncepciu (vždy presne na čas ) .
    3.10. 2022 som mala nechránený sex (ejakulat do vagíny) - nasledujú deň 4.10. som si dala tabletku po ( po 14,5 hod).

    Dňa 3.11. 2022 som bola na gynekologickom vyšetrený . Vyšetrenie prebehlo v norme , žiadne tehotenstvo .

    V mesiaci október som mala menštruáciu (slabú 22.10.)

    V novembri som mala resekciu zubu , brala som od 8.11. do 12.11. Antibiotiká ZINNAT, popri tom som stále brala antikoncepciu . Sex až 19.11. (ejakulat neišiel do vagíny ). Tak v mesiaci November som nemala žiadnu menštruáciu . Mám trošku strach či nie som tehotná .
    Ďakujem Vám za skorú odpoveď .

    Dobrý deň, celkom nerozumiem. Prečo ste pri pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie užili tabletku núdzovej antikoncepcie? Ak ste mali pohlavný styk až týždeň po doužívaní antibiotík, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste plne chránená. Tabletka núdzovej antikoncepcie Vám mohla spôsobiť hormonálnu nerovnováhu, takže ku krvácaniu z vysadenia, či spádu hormónov nemuselo dôjsť. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.