• Zabudnutie uzitia

    , Autor: A1645

    Dobrý deň som v treťom týždni užívania antikoncepcie Dienorette s tým že tento mesiac som nanovo začala včera večer o 20:00 som si mala dať tabletku ale zabudla som na to a dala som si ju až dnes ráno o pol desiatej. Viete mi poradiť čo môžem očakávať a či treba použiť ďalšiu formu ochrany, lebo z príbalového letáčika som to nepochopila.
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, ak Vám včera začal tretí týždeň užívania a zabudli ste užiť tabletku, existuje možnosť zníženia účinku hormonálnej antikoncepcie. Máte dve možnosti, ako postupovať. Ak ste dnes doobeda užili zabudnutú tabletku za včera, dnes večer o 20:00 hod. užite dnešnú tabletku a pokračujte v pravidelnom užívaní do konca blistra. Nasledujúce balenie by ste mali začať užívať ihneď po užití poslednej tablety v aktuálnom balení, t. j. bez intervalu bez užívania tabliet medzi baleniami. Krvácanie z vysadenia je nepravdepodobné do konca druhého balenia, ale v dňoch, keď užívate tablety, sa môže vyskytnúť špinenie alebo krvácanie z vysadenia. Druhou možnosťou je prestať užívať tablety z aktuálneho balenia. V takom prípade by ste mali počkať bez tabliet sedem dní a potom pokračovať tabletami z nasledujúceho balenia. Ak ste však už užili zabudnutú tabletku, vhodnejšia bude pre Vás asi prvá možnosť. Bez ohľadu na možnosť, ktorou budete postupovať, nie je potrebné sa doplnkovo chrániť.