Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,460 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Ochrana

  , Autor: Nicoletas

  Dobrý deň. Chcem sa spýtať, dňa 10.8. som zabudla užiť tabletku. Prišla som na to až 13.8. tak som užila teda dve naraz. 16.8. som nabehla na 7-dnovu pauzu a dostavila sa aj menštruácia ktorá trvala od 15.8.-22.8. 23.8. som začala užívať ďalší blister pravidelne. Dnes 28.8. sme mali nechránený pohlavný styk. Je možné nejaké riziko?
  Beriem antikoncepciu Daylla už vyše roka pravidelne a toto zabudnutie sa mi stalo prvýkrát.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností je pravdepodobnosť tehotenstva pomerne malá. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Tabletka po

  , Autor: PetraH

  Dobrý deň, včera som užila tabletku po. Už včera som začala špiniť (pred užitím tabletky po). Užila som ju asi zbytočne ale zlyhala ochrana. Účinkuje tá tabletka aj pri menštruácii?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, ak ste tabletku užili včas, bez ohľadu na deň cyklu, pravdepodobnosť tehotenstva je pomerne malá. Odsledujte si to.

 • 7 dňová pauza skôr, ochrana

  , Autor: Anonnym

  Dobrý deň, písala som vám včera ale nebola to 4 tabletka ale 5 z tretieho týždňa čiže som ich nedobrala 3. Je znížená účinnosť antikoncepcie ak som teda už tie 3 tabletky neužila a prešla som ihneď na 7 dňovu pauzu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, platí to isté, čo som Vám písal. Pri užívaní hormonálnej antikoncepcie Leverette sedemdňová pauza neexistuje. Užíva sa kontinuálne 28 tabliet, z čoho 21 žltých tabliet je aktívnych, ktoré obsahujú hormóny a 7 bielych je neaktívnych, tzv. placebo tabletky. Mali ste na výber z dvoch možností. Ak ste sa rozhodli pre druhú, teda ukončili ste užívanie aktívnych žltých tabliet zo súčasného blistra a prešli ste priamo na biele placebo tablety (Vami spomínaná 7 dňová pauza), najvhodnejšie je zaznamenať si deň, keď ste zabudli užiť tabletu a ak chcete začať s novým blistrom v rovnaký deň, v ktorý vždy začínate s užívaním blistra, užívajte placebo tablety menej ako 7 dní. Z týchto okolností je pravdepodobnosť tehotenstva pomerne malá. Odsledujte si to.

 • HAK a Pharmatex

  , Autor: Anonnym

  Dobrý deň užívam antikoncepciu asi pol roka. Pre mierne zvýšené pečeňové testy(na vyšetrenia ešte len pôjdem tento mesiac) tej antikoncepcii veľmi neverím. Preto sa chcem spýtať, či ako ochrana k HAK mi bude stačiť pharmatex plus prerušovaný styk. Chráni ma antikoncepcia aj napriek pečeňovým testom alebo vtedy je znížená účinnosť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, zvýšené hodnoty pečeňových enzýmov neznamenajú zníženú účinnosť hormonálnej antikoncepcie. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste plne chránená. Hodnoty pečeňových enzýmov je však potrebné kontrolovať. Pri zvyšovaní hodnôt bude nutné hormonálnu antikoncepciu vysadiť.

 • Escapelle

  , Autor: Lucy433

  Dobrý deň.
  Mám trošku zložitejšiu otázku, takže 5.9. Som mala ovuláciu a 6.9. mi podľa menštruačného kalendára skončilo to najrizikovejšie obdobie kedy mám najvyššiu šancu otehotniet.. 9.9. Som mala s priatelom pohlavný styk a bohužiaľ ochrana zlyhala a kondom praskol, vieme že niečo z ejakulátu skončilo aj vo mne ale väčšia ast nie. A teda v teb večer 9.9. Som do maximálne 2 hodín užila tabletku " " "po" escapelle krvácanie ktoré bolo zrejmé dôsledkom užitie tabletky došlo 15.9. Trvalo 2 dní ostatné to bolo len špinenie.
  No a 19.9. Som mala dostať menštruáciu, ale nedostavila sa.. Myslíte že je všetko v poriadku a tabletka zabrala? Myslím tým, či to, že došlo krvácanie je znak toho, že tabletka zabrala aj keď menštruácia mešká.
  Ďakujem pekne za odpoveď. Pekný deň

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že ste tabletku núdzovej antikoncepcie užili včas, je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Spomínané krvácanie mohlo byť spôsobené antikoncepciou, ktorá často spôsobuje znepravidelnenie menštruačného cyklu. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si realizujte tehotenský test. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Vynechanie tabletky

  , Autor: Barbora2705

  Dobrý deň. Ak som vynechala prvú tabletku po tyzdni menštruácie a zobrala až druhu, ochrana bude nižšia po cely mesiac alebo stačí použiť iný typ ochrany len cca týždeň a niečo ?
  Vopred ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa nejednalo o prvý blister a antikoncepciu už nejaký čas užívate, doplnková ochrana vo forme kondómu bude stačiť 7 až 10 dní po vynechaní tabletky. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.