Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,675 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menštruácia

  , Autor: PetraH

  Dobrý večer, dnes som vám písala ohľadne silnejšie menštruáciu pri antikoncepcii. Silnejšia menštruácia trvala dva dni a teraz druhý deň večer už je slabá. Je v poriadku ak menštruácia bude trvať len 3 dni?.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, krvácanie z vysadenia alebo zo spádu hormónov počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nemusí dostaviť vôbec, môže byť iba vo forme párdňového špinenia, či krvácania. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

Podobné otázky

 • Teh.

  , Autor: Kačinka521

  Dobrý deň, užívam antikoncepciu aidee dávam si ju o 6 večer niekedy sa však pozabudnem a dám si ju až o 10-11 hod. večer ale stále v ten istý deň. Chcela by som sa spýtať mala som nechránený pohlavný styk v deň mojej ovulácie… včera som mala dostať menštruácia a je to také veľmi slabé krvácanie až miestami žiadne. Je nejaká šanca žeby som mohla byť tehotná?..
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je ovulácia blokovaná, takže k ovulácii za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie nedochádza. Párhodinový posun v užití tabletky hormonálnej antikoncepcie nemá na účinok vplyv. Tehotenstvo je za predpokladu pravidelného a správneho užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie nepravdepodobné. Odsledujte si to.

 • Krvacanie

  , Autor: Dana1144

  Dobrý den.beriem antikoncepciu už pol roka.prvy mesiac som menštruáciu nemala, druhý mesiac som krvácala skoro celé obdobie tretie a štvrté sa to uz relatívne ustalo...piate balenie mi menštruácia neprišla a meškala mi asi 10.dní odvtedy som to dostala a krvacam už 14 dní.volala som svojej doktorke ale nikto nezviha neviem čo mám robiť či to vysadiť mám posledné dva týždne na dobratie, či to vysadiť alebo opäť čakať,že sa to upraví.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikknceocie, najmä v prvých mesiacoch, kým si organizmus zvykne na pravidelné nízke dávky hormónov a cyklus sa nastaví, môže dochádzať k vynechaniu krvácania z vysadenia, zo spádu hormónov, ale na druhú stranu sa môže vyskytovať špinenie, či krvácanie, aj prakticky počas celého cyklu. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri silnom či nadmernom krvácaní, ako aj pri nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Leverette

  , Autor: Ala444

  Dobrý deň, beriem 4 roky tuto HAK, chcela by som ju vysadit, no len sa bojim po vysadeni vedlajsich ucinkov, ako napriklad narast hmotnosti. Viete mi povedat, ake ma vedlajsie ucinky po vysadeni tato HAK?
  Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nárast hmotnosti je vedľajším účinkom počas užívania hormonálnej antikoncepcie, nie po jej vysadení. Vysadením hormonálnej antikoncepcie najčastejšie dochádza k znepravidelneniu cyklu, ak bol pred užívaním nepravidelný a k bolestivejším menštruáciám. Odsledujte si to.

 • Desirett

  , Autor: Gabriela_Mokos_0603053623

  Dobrý deň som 6 týždňov po pôrode a pani doktorka mi predpísala antikoncepciu desirett a neviem kedy to mám začať brať keďže menštruáciu som ešte nedostala. Musím počkať na prvú menštruáciu alebo môžem začať hneď? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užívanie po pôrode sa môže začať aj predtým, ako sa znovu dostaví menštruácia. Počas prvého týždňa užívania však treba používať aj doplnkovú metódu antikoncepcie. V prípade, že sa rozhodnete počkať na menštruáciu, s užívaním začnite v prvý deň menštruácie. V tomto prípade ste chránená okamžite. V prípade nejasností sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia

  , Autor: Julinka00

  Dobrý deň, včera som si zobrala prvú aktívnu tabletky zo 4. blistra avšak menštruácia ešte neskončila. Mám ešte stále hnedý hlien. Ako mám teraz postupovať? Môžem takto špiniť aj ďalšiu dobu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, krvácanie, či špinenie môže pretrvávať aj dlhšie, ako iba počas obdobia užívania placebo tabliet, prakticky aj celý cyklus. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie, aj napriek špineniu.