Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,599 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Tehotenstvo možno

  , Autor: Ema M

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať od 1.3.2022 (prvý deň cyklu) mám predpísanú antikoncepciu Zlynda. Od 30.3. Do 2.4. som mala 4 dňovú pauzu. Slabé špinenie a slabulinké krvácanie sa dostavilo 1.4. a trvá do teraz (10 dní, pol dňa nič potom slabé zakrvácanie, 2 intímne vložky na deň , ale väčšinou je to len ružový až mierne červený papier po potrebe) . Dôvod prečo vám píšem je, že mi dnes vyšiel slabý "duch" na tehotenskom teste ( samozrejme test budem opakovať ďalšie dni). Moja otázka je môžem byť tehotná aj napriek tomu že slabo krvácam ? Už nerozumiem vlastnému telu .
  Vďaka, príjemný zvyšok dňa prajem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užívate jednozložkovú hormonálnu antikoncepciu, ktorej najčastejším vedľajším účinkom je krvácanie, ktoré sa môže vyskytnúť v nepravidelných intervaloch. Môže to byť len nepatrné špšpinenie, ktoré nemusí vyžadovať použitie intímky alebo silnejšie krvácanie, podobné menštruačnému. Na druhehej strane nemusíte však mať vôbec žiadne krvácanie. Nepravidelné krvácanie nie je znakom, že účinok antikoncepcie je znížený. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva pomerne malá. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri pretrvávaní í ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.