• Predčasná menštruácia

    , Autor: Daniella72

    Dobrý večer,

    beriem hormonálnu antikoncepciu Levonille ani nie 3 týždne, počas užívania som mala rôzne vedľajšie účinky ako špinenie, pocit nevoľnosti, zmenu chuti do jedla (ale keďže som ešte na začiatku uzivania, tak si hovorím, že počkám a pokiaľ to bude pretrvavat dlhšie navštívim lekára) no tieto vedľajšie účinky postupne zmizli, akurát, že mi prišla menštruácia skôr. Tabletky beriem pravidelne každý deň ráno, da sa povedať, že aj v rovnakých casovych intervaloch,ale zostávajú mi ešte 4 ružové tabletky aby som začala užívať 7 bielych tabletiek a aby mi teda začala menstruacia, no ja som ju dostala skôr. Je to v poriadku? Môže to byť takisto ako vedľajší účinok?
    HAK som brala 3 roky dozadu a nič také som nemala, akurát, že to bola iná značka ako beriem teraz.

    Vopred ďakujem za odpoveď a prajem pekný zvyšok dňa!

    Dobrý deň, špinenie, hlavne v začiatkoch užívania hormonálnej antikoncepcie, nie je ničím neobvyklým. Áno, môže to byť aj vedľajší účinok hormonálnej antikoncepcie. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva minimálna. Užívanie aktuálneho preparátu hormonálnej antikoncepcie nemôžete porovnávať s inými preparátmi hormonálnej antikoncepcie, ktoré ste v minulosti užívala. Odsledujte si to.