Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolesť v podbrušku

  , Autor: Natyhor

  Dobrý deň z chcela by som sa opýtať. Mam bolesť v podbrušku už asi 3. Týždeň a zvýšené množstvo výtoku, bolesť bola na začiatku taka tupá a nevýrazná ale teraz je to skôr také už intenzívne píchanie, beriem antikoncepciu 6. Mesiac, menštruáciu som mala naposledy 18.11. A pohlavný styk som mala naposledy 13.11. Môže to byť tehotenstvo? Alebo nejaký zápal? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie tehotenstvo nepredpokladám. K infekcii sa takto neviem vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Menzes

  , Autor: Aduszia

  Dobrý deň mám taký problém. Gynekologička mi predpísala HAK s najnižším hormónom (Gefemin). Začala som ju brať od prvého dňa menštruácie teda 13.9. 2021. Sem tam som zabudla zjesť ale to nie je podstatne. Bolelo ma podbrusko tak som ju vysadila od tohto týždňa som ani jednu nezjedla. Lenže včera ma bolelo moc podbrusko až chrbát ma bolel a dneska ráno som dostala menzes. Volala som gynekologičke povedala mi že : táto antika ma veľmi nízky hormón tak mi nevie usporiadať ciklus aby som zjedla 2tabletky dneska ak mi to do pondelka neprejde aby som prišla na kontrolu. Lenže som jej zabudla povedať ze od tohto týždňa tabletky už neberiem. Bojím sa ze keď zjem tie tabletky 2naraz že mi to poškodí niečo a nebudem môcť mať dieťa. Čo mám robiť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bolesť v podbrušku je možným vedľajším účinkom hormonálnej antikoncepcie. Nepovedali ste gynekologičke veľmi podstatnú informáciu. Za daných okolností nemá zmysel teraz užiť dve tabletky hormonálnej antikoncepcie. Nemá to žiadny súvis s poškodením ani z nemožnosťou mať dieťa, ale rozhodí a znepravidelní sa Vám úplne menštruačný cyklus, rovnako tak už nie ste chránená pred otehotnením. Odporúčam obvodného gynekológa informovať o všetkých informáciách a okolnostiach.

 • Tabletka po

  , Autor: Majda

  Zdravím. Pred 21 dňami som užila tabletku po. Na 14 den som si robila tehotenský test negatívny robila som si ho aj na 20 tiež negatívny.. Dostala som po 11 dňoch špinenie a následne krvácanie kt. trvalo 3 dní 2 dní potom bolo špinenie.. Toto krvácanie som dostala 4 dní pred očakávanou menštruáciou.. Ale aj tak mam stále bolesti v prsiach a mam aj bolesť v podbrušku bolesť žalúdka.. Je možné že môžem byť tehotná? Ďakujem za odpoveď..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užitím emergentnej hormonálnej antikoncepcie môže dôjsť k znepravidelneniu menštruačného cyklu. Spomínané krvácanie, či špinenie sa preto môže vyskytovať. Za predpokladu, že ste užili tabletku emergentnej hormonálnej antikoncepcie včas, je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Možné tehotenstvo

  , Autor: nika-1994

  Dobry deň pán doktor chcela by som sa spytat s priatelom sme mali minuly mesiac nechránený pohlavný styk deň pred stykom som si dala džús ktorý mi nespravil dobre na žaludok a dala som si na to antikoncepciu a asi o 5min na to ma prehnalo. Viac ma už neprehnalo iba raz a nebola to ani nejak vyslovene prehnaná vodnára hnačka. O deň na to sme mali nechránený pohlavný styk s ejakulaciou do pošvy. Asi o cca 9 dni od styku som normalne dostala menzes. A teraz sme asi pred 3mi dňami mali znovu nechránený pohlavný styk s ejakuláciou do posvy dnes ma nejak pobolieva podbrusko ale mám týždeň do menštruácie ine priznaky som tento mesiac nepostrehla len dnes ta bolesť v podbrusku a vlastne ešte pred tromi dňami mi bolo trosku nevoľno inak nic. Antikoncepciu uzivam pravidelne iba obcas aa stane že užijem napr o 20:00 a na druhý deň o 22:00-23:00. Ale nikdy som na žiadnu nezabudla. Môžem byt podľa vás tehotna? Keď som minuly mesiac normalne dostala menzes? Alebo je to normalne keď mám cca týždeň do menzesu? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak Vás prehnalo pár minút po užití tabletky hormonálnej antikoncepcie, tabletka sa nevstrebala a tak mohol byť účinok hormonálnej antikoncepcie oslabený. Ak sa však nejednalo o hnačku, vplyv na antikoncepciu to nemalo. Posun v užití pár hodín nemá na účinok hormonálnej antikoncepcie vplyv. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu ako takú, ale o krvácanie z vysadenia. Odsledujte si to. Ak užívate tabletky hormonálnej antikoncepcie pravidelne, tehotenstvo je veľmi málo pravdepodobné. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Belara

  , Autor: nika-1994

  Dobry deň pán doktor chcem sa spytat či je možné že antikoncepcia neudrží cyklus? Pretože od soboty večera som mala slabunky hnedý vytok a v pondelok sa veľmi zosilnil lenže az v stredu (včera) som mala mat poslednú tabletku a po nej vlastne ide 7 dňová pauza dnes už sa mi vytok pomaly zčerveňuje aj citim bolesť v podbrusku takze asi dostanem normalne menštruáciu. Len neviem vlastne prečo to už začalo vlastne tak skoro či to môže byt spôsobené aj tým že som tento mesiac bola 2 týždne chorá a uzivala som aj antibiotika pretože minuly mesiac som takýto problém nemala ale ten predtým hej keď som mala brusnu virozu tak sa mi toto tiež stalo že už sa mi skôr spustil ten hnedý vytok. Teraz neviem čo spraviť pretože táto antikoncepcia mi vyhovuje nechcela by som ju meniť myslite že za to mohla aj ta imunita alebo táto antikoncepcia mi nepasuje? Antikoncepciu uzivam od februára..Len keď stalo sa mi to len vtedy 2x keď som bola v tom mesiaci nejak chorá.. dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste boli chorá a užívali antibiotiká počas užívania hormonálnej antikoncepcie, výtok ako aj špinenie počas užívania hormonálnej antikoncepcie nie je ničím prekvapujúcim.Odsledujte si to. Nemusí sa hneď meniť hormonálna antikoncepcia. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Vysadenie HAK

  , Autor: jessieee

  Dobrý deň, vysadila som antikoncepciu a už zhruba 3 týždne ju neberiem, odvtedy mám ťažkosti ako je bolesť pŕs, moje podbrušie akosi “opuchlo” a mám bolesť v podbrušku pri močení, ako keby som neviem koľko hodín nebola na toalete, pohlavne nežijem takže určite niesom tehotná, neviete mi poradiť, že čo to môže byť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, opisované ťažkosti súvisia s "prebúdzaním sa" vaječníkov, ktoré boli počas užívania hormonálnej antikoncepcie tlmené. Počkajte do prvej menštruácie po doužívaní antikoncepcie. Malo by sa to spontánne upraviť. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.