Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • antikoncepcia

  , Autor: flwrs555

  Dobrý deň . Týždeň som brala antibiotiká a na 5. deň som skončila z bránim antibiotík v 22:00 (Bola posledná tabletka antibiotík ) , antikoncepciu beriem prvý mesiac a v piatok som si dala antikoncepciu o 19:00 , z manželom sme mali sex a ejakulat nestihol dať von . Dnes po 12 hodinách od (nechráneneho sexu) som vzala tabletku po . V októbri som užila (2x tabletku po a teraz som užila tabletku po ) . Myslíte že nemôžem otehotnieť ?
  Vopred ďakujem za odpoveď ...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, celkom nechápem, že za okolností pravidelného užívania hormonálnej antikoncepcie ste užili tabletku núdzovej hormonálnej antikoncepcie. Nie všetky antibiotiká majú vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie. Tehotná podľa mňa nebudete, zbytočne ste ale užili väčšie množstvo hormónov. Môže sa u Vás vyskytnúť špinenie, či krvácanie. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Za predpokladu pravidelného užívania hormonálnej antikoncepcie môžete mať nechránený pohlavný styk aj s ejakuláciou do pošvy a nie je potrebné užívať núdzovú antikoncepciu.

Podobné otázky

 • Antikoncepcia a vitamíny

  , Autor: Daniella72

  Dobrý deň, beriem už vyše týždňa antikoncepciu Levonille a chcem sa opýtať, či vitamíny ako vitamín C,D, železo, Omega 3, nebudú znižovať jej účinok.
  Vopred ďakujem za odpoveď!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie, vitamíny, železo ano omega-3 mastné kyseliny neznižujú účinok hormonálnej antikoncepcie. Vhodnejšie je však neužívať všetko naraz, ale antikoncepciu užiť v inom čase, ako ostatné výživové doplnky.

 • Antikoncepcia vreya

  , Autor: Luci1568452

  Dobrý večer, už som Vám písala ohľadom užívania antikoncepčnej tabletky vreya, ktorá sa mi skoro vždy zasekne v hrdle pri prehĺtaní pre jej malú veľkosť, napriek tomu aj keď ju zapíjam dostatočným množstvom vody a robím všetko preto aby sa to nestalo. Preto sa chcem spýtať či si tabletku môžem vložiť do prázdnej vegánskej kapsuly vyrobenej z buničinovej vlákniny aby som zväčšila veľkosť antikoncepčnej tabletky a tak zabránila zaseknutiu. Za odpoveď ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takáto malá tabletka sa Vám nezasekne v hrdle, práve naopak, zväčšením objemu prehĺtaného sústa sa zvyšuje riziko zaseknutia. Pri problémoch s prehĺtaním navštívte otorinolaryngológa, môžete mať zväčšené krčné mandle.

 • Antikoncepcia

  , Autor: luckalucinka

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať nikdy som antikoncepciu nebrala ,dr mi povedala aby prvou tabletkou som začala až na 5 den ako mi začne menzes,aby sa mi upravil cyklus pretože som ho mala nepravidelny ,budem uz hneď ten prvý deň ako začnem brat antikoncepciu chranena?nemusím sa báť ze otehotniem? Na 8 deň začnem brat normálne pravidelne každý deň
  .A ešte ma zaujíma mam antikoncepciu LEVONILLE,je tam 21 ružových tabliet a 7 bielych čítala som letak a vtom bolo ze tých 7 bielych tabletiek mam brat počas 7 dňovej pauzi na 8 deň znovu ružovú,lenže moja dr mi povedala ze tých 7 dni počas pauzy nemám brat ziadne tabletky ,až na 8 znova a takto dookola.No od budúceho mesiaca ked budem brat antikoncepciu a pride znovu ta 7 dňová pauza som aj počas nej chranena?menzes mam max 4dni.dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prvá tabletka hormonálnej antikoncepcie má užiť na prvý deň menštruácie, za týchto okolností ste chránená okamžite a nie je potrebná doplnková ochrana. Ak užijete prvú tabletku na 2.- 3. deň menštruácie, je potrebné sa doplnkovo chrániť aspoň 7 dní. Ak tabletku užijete neskôr, ako na 3. deň menštruácie, vhodnejšie je používať doplnkovú formu ochrany (kondóm) počas celého prvého cyklu. Ako ste správne napísala, blister Levonille obsahuje 28 tabliet, z toho 21 ružových tabliet je aktívnych - obsahujúcich hormóny a 7 bielych tabliet je neaktívnych, neobsahujúcich hormóny - placebo tabletky. Placebo tabletky sa užívajú iba kvôli tomu, aby žena nezabudla užiť tabletku hormonálnej antikoncepcie, tým pádom pacientka kontinuálne užíva každý deň tabletku, hoci ako som už spomínal, placebo tabletky neobsahujú žiaden hormón, takže sa teoreticky nemusia užiť, musíte si ale potom odsledovať deň začiatku užívania prvej aktívnej tabletky z nového blistra. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu, ale o krvácanie z vysadenia, respektíve zo spádu hormónov. Pri nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

 • Antikoncepcia tablety

  , Autor: luckalucinka

  Dobrý deň chcela by som poradiť,nikdy som nebrala antikoncepciu tablety,mala som danu 6r.Pani dr mi povedala ze si mam dat prvú tabletu na 5ti den ked mi začne menzes nech sa mi úpravy cyklus, moja otázka znie prvý deň ako si dám prvú tabletku mozem mat nechránený lkhlavny styk?nemusím sa báť ze otehotniem či radsej počkať. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ženy, ktoré používajú vnútromaternicové teliesko, môžu začať užívať hormonálnu antikoncepciu v deň, keď je vnútromaternicové teliesko odstránené. Za iných okolností sa prvá tabletka hormonálnej antikoncepcie má užiť na prvý deň menštruácie, za týchto okolností ste chránená okamžite a nie je potrebná doplnková ochrana. Ak užijete prvú tabletku na 2.- 3. deň menštruácie, je potrebné sa doplnkovo chrániť aspoň 7 dní. Ak tabletku užijete neskôr, ako na 3. deň menštruácie, vhodnejšie je používať doplnkovú formu ochrany (kondóm) počas celého prvého cyklu.

 • Antikoncepcia a špinenie

  , Autor: Ivett11

  Dobry den, pan doktor, pokracujem kontinualne bez 7 dnovej pauzy(2.blister), no aj tak sa objavilo slabe krvacanie... v stredu odchadzam s partnerom na dalsi romanticky vikend, je mozne, ze mi to dovtedy prestane?? Pred casom, ked som sa radila este v inej poradni, tak vraj na taketo spinenie a jeho upravu, ci skorsie ukoncenie mi bolo odporucane vziat 2 tabletky antikoncepcie po sebe v 1 den (uprava hormonalnej hladiny). Moze to pomoct, aby som coskoro uz nekrvacala??? Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie je ničím nezvyčajným, ak sa pokračuje v dvoch blistroch za sebou s vynechaním sedemdňovej pauzy, počas užívania druhého blistra môže dôjsť ku krvácaniu, či špineniu. Nemyslím si, že má zmysel užiť dve tabletky hormonálnej antikoncepcie v jeden deň, vplyv na špinenie to v zásade mať nebude. Poškodiť si nepoškodíte, skráti sa Vám ale cyklus o jeden deň.