Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,583 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • .

  , Autor: slovak.girl

  Reagujem este k mojej vyssie uvedenej otazke. Ak pocas uzivania HAK uzijem aj nudzovu tabletu escapelle, bude nejak ovplyvneny účinok mojej pravidelnej antikoncepcie nasledujuce dni ? alebo budem dalej normalne chranena? Dakujem pekne za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nedôjde k ovplyvneniu hormonálnej antikoncepcie, ale môže dôjsť ku krvácaniu, či špineniu.

Podobné otázky

 • Karhla

  , Autor: Veron4

  Dobrý deň, mám 19 rokov a antikoncepciu Karhla užívam rok z dôvodu nepravidelnej a veľmi bolestivej menštruácie. A potrebovala by som vedieť, či by bolo možné, aby mala antikoncepcia vplyv na trávenie...
  Približne pred rokom som zaznamenala problémy s trávením, mám veľmi nepravideľnú stolicu a ťažké vyprázdňovanie (stolicu mávam 3x do týždňa). Mám celiakiu, reflux a intoleranciu na laktózu, čo tomu nie príliš pomáha, avšak takéto problémy mám od obdobia užívania Kharly. Je možné, že sa mi z antikoncepcie spomalilo trávenie? Tiež badám väčšiu chuť do jedla a za ten rok som zo 48 kíl šla na 53. Som akási zavodnená v oblasti brucha a tiež nôh.
  Čo myslíte? Môže to mať súvis? Ďakujem za odpoveď vopred.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže tabletky hormonálnej antikoncepcie obsahujú laktózu, ktorá je ako pomocná látka v každej jednej tabletke, predpokladám, že ak máte laktózovú intoleranciu, tráviace ťažkosti Vám môže spôsobovať aj hormonálna antikoncepcia.

 • Antikoncepcia- vylucenie otehotnenia

  , Autor: Slavikkk

  Dobry den, pan doktor, po prebrati jedneho blistra som zacala brat dalsi blister (po 7 dnovej pauze), no ten mi vysiel len na 13 dni. Poslednu tabletku som si vzala 6.8., priatel sa do mna este urobil 5.8. Mala som posledne balenie len s tolkymi tabletkami a kedze som za priatelom vycestovala, no uz som znova doma, dalsie balenie som si neplanovala zakupit... ostala som teda chranena? Pytam sa, lebo viem, ze spermie prezivaju aj niekolko dni, no zrejme pri antikoncepcii to neplati a odumieraju okamzite, je to tak? Kolko dni som teda este chranena vdaka hormonom, ak ich uz prestanem brat? Dakujem za odpoved!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste ešte v čase nechráneného pohlavného styku užívali tabletky hormonálnej antikoncepcie, boli ste chránená. Ak ste už následne nepokračovali v užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie, nie ste aktuálne chránená a preto je potrebné používať mechanickú formu antikoncepcie (kondóm).

 • Menštruácia

  , Autor: Julinka00

  Dobrý deň, včera som si zobrala prvú aktívnu tabletky zo 4. blistra avšak menštruácia ešte neskončila. Mám ešte stále hnedý hlien. Ako mám teraz postupovať? Môžem takto špiniť aj ďalšiu dobu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, krvácanie, či špinenie môže pretrvávať aj dlhšie, ako iba počas obdobia užívania placebo tabliet, prakticky aj celý cyklus. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie, aj napriek špineniu.

 • Travenie

  , Autor: Anonnym

  Dobrý deň užívam antikoncepciu a občasne má trápi škrvkanie v bruchu a mierna plynatosť hlavne večer. Teda po jedle. Nemám žiadne iné problémy. Je vstrebanie tabletky v norme alebo škvrkanie v bruchu a mierna plynatosť nejak zabraňuje vstrebávaniu tabletky? Stolicu mám normálnu, nemám hnačky, nezvraciam. Len to škvrkanie v bruchu ma trocha znepokojuje. Mam to brať ako problém s trávením?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hormonálna antikoncepcia má vplyv aj na tráviaci trakt, môže zrýchliť peristaltiku čriev, čo sa môže prejaviť škvrkaním, či zvýšenou plynatosťou. Škvrkanie v bruchu, ako aj plynatosť nie je problém a nemá vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Ornibel a Rosalgin

  , Autor: Agika

  Dobrý deň! Chcela by som sa spýtať či môžem užívať vaginálny výplach rosalgin, alebo aj niektoré probiotické čapíky keď mám zavedení hak Ornibel? Za odpoveď vopred ďakujem! Príjemný deň prajem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri použití vaginálneho produktu, ako je napríklad lubrikant alebo pri liečbe infekcie sa už stalo, že došlo k zlomeniu vaginálneho krúžku. Vaginálnym výplachom sa môže tak isto krúžok poškodiť alebo vyplaviť, preto, už keď je realizovanie výplachu nevyhnutné, je vhodnejšie si na pár minút vaginálny krúžok vybrať, urobiť vaginálny výplach a následne krúžok zaviesť späť. Pár minútové vybratie krúžka nespôsobí zníženie jeho účinku, častú manipuláciu s vaginálnym krúžkom však neodporúčam. Používanie spermicídnych látok alebo prípravkov obsahujúcich kvasinky, určených na zavedenie do pošvy, či vaginálnych probiotík nezníži antikoncepčný účinok Ornibelu.