Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,341 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • MAITALON

  , Autor: michaela_13

  Dobrý deň, momentálne užívam antikoncepciu MISTRA už to bude niečo cez rok.. a po pár mesiacoch ako som ju začala užívať som schudla 7kg. Snažím sa rok už pribrať naspäť a nedarí sa mi ani 2kg pribrať. Skúsila som vymeniť mistru za MAITALON predpísal mi ju môj gynekológ. Je možné že z tejto priberem a bude mi chutiť viacej jesť ? Už som z toho zúfalá. MAITALON začnem užívať od nového mesiaca tak sama ešte neviem čo od toho očakávať.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hormonálna antikoncepcia môže mať vplyv na chuť do jedla, spôsobovať nechutenstvo. Odsledujte si to. Skúsiť môžete užívať iný preparát hormonálnej antikoncepcie, prípadne dočasne vysadiť hormonálnu antikoncepciu a odsledovať si, či to niečo zmení.

Podobné otázky

 • Očkovanie proti covid

  , Autor: Sofka16

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na očkovaciu vakcínu Janssen. Beriem antikoncepciu Maitalon asi 3 roky, nefajčím, nemám žiadne chronické choroby. Môžem sa dať zaočkovať?? Akurát som bola vždy chudokrvná a občas beriem železo.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v princípe hormonálna antikoncepcia nie je prekážkou pri vakcinácii. Do úvahy však treba brať okolnosti a informácie, či nie ste fajčiarka, či netrpíte nejakými rizikovými choreniami alebo obezitou - to všetko sú faktory, ktoré zvyšujú riziko komplikácií, ktoré sú však aj napriek tomu nižšie, ako riziko trombózy pri infikovaní sa koronavírusom. Pokiaľ sa nič takéto u Vás nevyskytuje, môžete sa dať očkovať.

 • Zmena antikoncepcie

  , Autor: Ivana99

  Dobrý deň,
  chcela by som sa spýtať ako prejsť na novú antikoncepciu. Dlhodobo som užívala Cleonitu avšak na trhu je už nedostupná. Z posledného blistra mi chýbajú dobrať 3 aktívne tabletky avšak tie bohužial nemám. Môžem prejsť rovno na Maitalon s tým že by som užila všetkých 21 tabletiek a potom 7 dní pauzu alebo teraz pár dni neužívať nič a počkať do začatia menštruácie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skôr by som to riešil priamym užívaním nového preparátu hormonálnej antikoncepcie. Pokyny máte napísané aj v príbalovom letáku.

 • Uzivanie antikoncepcie v inom casovom pasme

  , Autor: tothovab

  Dobry vecer p. doktor Kelij,

  uzivam antikoncepciu Maitalon vyse 4 roky, pravidelne ju uzivam o 12 na obed. V novembri cestujem do Brazilie cca ba mesiac, kde je o 5 hodin menej a teda neviem presne o ktorej a podla ktoreho casu by som ju mala uzivat, aby nenastal ziaden problem, teda nezelane tehotenstvo. v den odletu planujem uzit tabletku tak ako bezne, o 12 na obed nasho casu. Nasledujuci den uz teda budem v Brazilii, mala by som teda zobrat tabletku o 7 rano tamojsieho casu (teda 12:00 hodin nasho casu) ? alebo naopak pripocitat tych 5 hodin a uzit tabletku o 12:00 tamojsieho casu (17:00 nasho casu) ?

  dakujem pekne za odpoved a zelam pekny vecer,


  Barbara

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte sa nad tým trápiť, ani to prepočítavať. Užitie tabletky hormonálnej antikoncepcie do 12 hodín od času pravidelného užívania nemá na účinok hormonálnej antikoncepcie vplyv. Môžete teda užívať tabletku vždy o 12:00 hod. bez ohľadu na to, kde sa budete nachádzať.

 • menštruacia

  , Autor: Anettka

  dobry den pan doktor beriem hatk maitalon v utorok som začala pauzu menzes som dostala v piatok bol taky v norme pre mna no mali sme pohl.styk a menzes mam odvtedy silnejši bojim sa že mi to neprejde :/ minuly mesiac som mala iba dva dni menzes a potom iba slabe špinenie obavam sa že mi to neprejde :/ mohli sme to tym sexom nejako podraždit? dakujem za odpoved vopred

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie môže mať krvácanie z vysadenia rôznu intenzitu. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste chránená aj počas 7 dňovej pauzy. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • omylom som užila 2 tabletky naraz

  , Autor: anonymcek22

  Dobrý večer pán doktor, nikdy sa mi toto nestalo až dnes. beriem cca rok antikoncepciu maitalon no dnes som omylom užila 2 naraz. dnešnú a o 3 hodiny zajtrajsiu pretože som zabudla že som si ju dala. prosím vás čo mám v takomto prípade robiť? mám pokračovať s tým že mi bude jedna chýbať? a tým pádom potom čo? alebo budem chránená? dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Po doužívaní poslednej tabletky hormonálnej antikoncepcie si urobte 7 dňovú pauzu. Budete mať tým pádom o deň kratší cyklus. Po skončení 7 dňovej pauzy následne pokračujte v užívaní prvej tabletky z ďalšieho blistra. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste plne chránená.