Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,333 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Antikoncepcia a špinenie

    , Autor: Mims1210

    Dobrý deň chcela by som sa opýtať. V stredu minulý týždeň mi začal normálny cyklus, začala som brat antikoncepciu. Oficiálne mi cyklus skončil v pondelok. V utorok som mala nechránený pohlavný styk. A od vtedy tretí deň už mám krvavé špinenie/ výtok. Je to spôsobené pilulkami kým si telo zvykne alebo to môže byt stykom alebo tehotenstvo? Ďakujem krásne a pekný deň

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, špinenie, hlavne v začiatkoch užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie, je pomerne časté. Či je špinenie spôsobené pohlavným stykom sa Vám neviem vyjadriť, vylúčiť sa to však tiež nedá. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

  • Prvá antikoncepcia a spinenie

    , Autor: Barborela

    Dobry den, ak beriem svoju prvú antikoncepciu axia daily jeden tyzden, ale stále mam spinenie, ktore sa podla doktora moze objavit aj v strede cyklu, som chranena aj pocas spinenia? Moze sa dostavit aj silnejsie krvacanie mimo menzesu? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, v začiatkoch užívania hormonálnej antikoncepcie je špinenie pomerne bežné, aj v strede cyklu, aj na začiatku. Za predpokladu, že užívate tabletky hormonálnej antikoncepcie pravidelne, ste chránená. Silnejšie krvácanie mimo krvácania z vysadenia sa môže dostaviť, ale je to málo pravdepodobné. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Antikoncepcia a špinenie

    , Autor: lara1891

    Dobrý deň, chcela by som sa Vás spýtať jednu otázku. Bola som si dať predpísať antikoncepciu a viem, že ju mám začať užívať prvý deň menštruácie. No bohužiaľ menštruácia mi už 9 dní mešká a namiesto toho prišlo špinenie. Myslím si, že je to spôsobené stresom a únavou, a preto sa chcem spýtať či mám počkať s tabletkami, kým príde menštruacia alebo ich môžem začať užívať už teraz ? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, ak Vám menštruacia mešká 9 dní a doteraz sa Vám to nestalo, hoci asi tušíte príčinu, navštívte Vášho obvodného gynekológa a upovedomte ho o danej situácii. Je dôležité aj vylúčiť tehotenstvo. Zatiaľ by som tabletky neužíval.