• Uzivanie antikoncepcie v inom casovom pasme

    , Autor: tothovab

    Dobry vecer p. doktor Kelij,

    uzivam antikoncepciu Maitalon vyse 4 roky, pravidelne ju uzivam o 12 na obed. V novembri cestujem do Brazilie cca ba mesiac, kde je o 5 hodin menej a teda neviem presne o ktorej a podla ktoreho casu by som ju mala uzivat, aby nenastal ziaden problem, teda nezelane tehotenstvo. v den odletu planujem uzit tabletku tak ako bezne, o 12 na obed nasho casu. Nasledujuci den uz teda budem v Brazilii, mala by som teda zobrat tabletku o 7 rano tamojsieho casu (teda 12:00 hodin nasho casu) ? alebo naopak pripocitat tych 5 hodin a uzit tabletku o 12:00 tamojsieho casu (17:00 nasho casu) ?

    dakujem pekne za odpoved a zelam pekny vecer,

    Barbara

    Dobrý deň, nemusíte sa nad tým trápiť, ani to prepočítavať. Užitie tabletky hormonálnej antikoncepcie do 12 hodín od času pravidelného užívania nemá na účinok hormonálnej antikoncepcie vplyv. Môžete teda užívať tabletku vždy o 12:00 hod. bez ohľadu na to, kde sa budete nachádzať.