• Ovulácia.

    , Autor: J. B. P.

    Dobrý deň.
    Dňa 13.7. som dostala menštruáciu a 15.7. som užila prvú tabletku HAK Belara, ktorú som prestala užívať 23.7. (z tych 9 dní som medzi nimi 2tab. neužila, preto začalo špinenie už asi 21.7.) z podozrenia na tehotenstvo, ktoré sa (aspoň zatiaľ) nepotvrdilo.
    Vzhľadom na cyklus malo prísť k ovulácií 27.7., avšak po vysadení HAK nastala menštuácia/ krvácanie z vysadenia. V prípade netehotnosti, mohla zostať ovulácia zachovaná pre to to obdobie, alebo sa uplne zastavila HAK/ menštruáciou?
    Najbližšiu ovuláciu by som mala očakávať podľa nového cyklu, t.j. od 23.7., v deň 6.8.? Alebo bude tento proces narušený užívaním HAK, aj keď bola užívaná len 9dní?
    Možné tehotenstvo nás natoľko zasiahlo, že by sme sa chceli o to pokúsiť, ak sa teraz tehotenstvo nepotvrdí.

    Po vysadení som teda hneď začala s užívaním Femibion 1. (To som plánovala aj začať budúci rok, kedy sme pôvodne chceli začať sa snažiť o dieťatko, s užívaním podobného doplnku pred týmto obdobím. )

    Dobrý deň, začatím užívania a následným vysadením hormonálnej antikoncepcie sa Vám posunul celý cyklus. V prípade, že už neplánujete pokračovať v užívaní hormonálnej antikoncepcie, ale plánujete otehotnieť, môžete sa o to začať snažiť. Odporúčam pravidelný nechránený pohlavný styk, aspoň 2 - 3 krát týždenne. Femibion užívať môžete.