Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,990 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Zlynda

  , Autor:

  Dobrý deň,
  druhý mesiac si užívam antikoncepciu Zlynda, na ktorú som prešla plynule (bez 7 dňovej prestávky) z antikoncepcie Lyndinette 20. Menštruáciu som mala naposledy 7.5.2021. (vtedy som ešte brala Lyndinette 20 a mala som pravidelne max. 2-3 dňový slabučky menzes avšak veľkými bolesťami) od doby čo mi gynekológ predpísal Zlyndu vôbec nemám menštruáciu. Je to v poriadku? /tehotná nie som/
  ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, jedným z častých vedľajších alebo nežiadúcich účinkov je aj absencia krvácania, či špinenia. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

Podobné otázky

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobry den, prosim Vas mohli by ste mi poradit. Som 4 mesiace po sekcii a uz 14 dni beriem antikoncepciu Zlynda. Zacala som ju brat 4 den cyklu kedze som cakala na vysledky krvi ci mozem brat antikoncepciu kedze vysledky som mala dobre tak som ju zacala brat az na 4 den krvacania (vtedy som dostala vysledky krvi). Beriem ju na hodinu presne a od vcera som zacala jemne spinit. Takze moja otazka znie ci som uz chranena pred otehotnenim kedze som ju nezacala brat v prvy ale az 4 den cyklu? Dakujem Vam za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tým, že ste nezačali s užívaním v prvý deň menštruácie, bolo potrebné nasledujúcich sedem dní používať aj doplnkovú formu ochrany. Ak už užívate antikoncepciu 14 dní, za predpokladu pravidelného užívania by ste mali byť chránená.

 • Spinenie pri HAK

  , Autor:

  Dobrý deň prajem beriem antikoncepciu Zlynda skoro 3 mesiace. Prvý mesiac som špinila, druhý mesiac mi prišlo menstruacia presne . A 3 mesiac mi prišla mensturacia 28.8.2021 trvalo to 5 dní. A 11.9 som začala zase krvácať asi tiež 5 dní a doteraz stále spinim. HAK beriem každý deň presne, nevynechala som ani raz. Pan doktor je to normalne ? Alebo musím ísť ku doktorovi ?
  Za odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania tohto typu hormonálnej antikoncepcie sa špinenie môže vyskytovať. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Antikoncepcia zlynda a cefzil

  , Autor: Gabi1978

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať ze ci antibiotiká CEFZIL znižuje antikoncepci zlynda. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané antibiotikum sa odbúrava iným spôsobom, ako hormonálna antikoncepcia, preto by účinok nemal byť za predpokladu pravidelného užívania antikoncepcie ovplyvnený. Ak si ale chcete byť absolútne istá, môžete počas užívania antibiotík, ako aj sedem dní po doužívaní používať aj doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm).

 • Neuzite tablety

  , Autor:

  Dobry deň uzivam hak Zlynda.
  V prvom týždni som neuzila 3 tabletu a mala som pohlavný nechránený styk, lenže ani nasledujúce 2 dni som neuzila, pretože lieky som zabudla a bola som odcestovana.
  Je možné tehotenstvo? V užívaní pokračujem, kde som skončila. Vraj pri tejto hak tým, že je gestagenova nie je možné otehotnieť ani keď sa vynechá tableta .. neviem či to niesu mylne info

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tablety sa musia užívať každý deň v rovnakom čase, aby interval medzi dvoma tabletami bol vždy 24 hodín. Ak sa oneskorí užitie tablety, je nutné užite vynechanej tablety hneď, ako si žena spomenie a ďalšiu tabletu užiť v obvyklom čase, aj keď to znamená užitie dvoch tabliet súčasne a ďalších 7 dní jej potrebné používanie dodatočnej metódy antikoncepcie. Čím viac tabliet ste vynechali, tým vyššie je riziko, že sa zníži antikoncepčná účinnosť. Ak ste zabudli užiť tabletu v prvom týždni od začiatku užívania tabliet a mali ste pohlavný styk v týždni pred zabudnutím tablety, musíte si uvedomiť, že existuje riziko tehotenstva.

 • Zlynda

  , Autor:

  Dobrý deň užívam antikoncepciu zlynda omylom som zabudla užiť poslednú tabletku. Miesto nej som si dala zelenú. Na ďalší deň som užila zabudnutu tabletku. Ako mám pokračovať užiť aj ostatné 3 zelené alebo začať s novým blistrom.. Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, doužívajte zvyšné tri zelené tabletky a pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet z ďalšieho blistra.