Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,390 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Tabletky

  , Autor:

  Dobrý deň, moja otázka sa týka tabletiek. Všimla som si pri kontrolovaní blistra, že mi nepasovali dni, a videla som že je sobota a ja som nezobrala tabletku. Omylom som si však neuvedomila že sobota bola len 30 min cca čo znamenalo že som tabletku zobrala na začiatku dňa nie o 17 hodín ako mám nastavený režim. Čiže 17 hodín skôr ako by som mala. Mala by som dnes už tabletku brať ako zobratú alebo by som mala zobrať ďalšiu tabletu v 17 hodín dneska? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak som správne pochopil, tak ste dve tabletky užili v priebehu cca 8 hodín. Postupovať môžete tak, dnes o 17tej opäť užijete tabletku, čím sa Vám prakticky o deň skráti cyklus, alebo druhým riešením je, že nasledujúcu tabletku užijete až zajtra v štandardnom čase, ale nasledujúcich pár dní budete používať aj doplnkovú formu ochrany (kondóm). Do budúcnosti sa podobným situáciám snažte vyhnúť.

Podobné otázky

 • Problém z antikou

  , Autor:

  Dobrý vecer
  Chcela som sa opýtať začala som brat antiku piatok hneď ako mi dosla menštruácia je mozne že vďaka nim mi prestali?
  A do toho som pila trocha alkoholu z dôvodu zabudla som že som si ich dala :(
  A tehotenský test som si robila no 2x a vyšiel negat
  Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste prvú tabletku hormonálnej antikoncepcie v prvý deň menštruácie a pokračovali v pravidelnom užívaní, tehotná nebudete. Áno, hormóny môžu spôsobiť útlm už začatej menštruácie. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Alkoholom tabletky nezapíjajte, ak však skonzumujete rozumné množstvo alkoholu a nedôjde k zvracaniu, či hnačkám, účinok antikoncepcie ostane zachovaný.

 • Chudnutie

  , Autor: undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefine

  Dobrý deň v 17.5 som vysadila dailette antikoncepciu od toho dňa som schudla do 30.7 skoro 6.5 menzes mi prišiel každý mesiac tých 28dni 2x teraz ma prísť 3x ale chcem sa spitat odkedy vysadila antikoncepciu som ostala úplne neklaudna nervózna úplne že mi šibe bola som o psychológa ze stredná depresia ze môže byt aj ze vynechala tabletky stým súvis lebo som ostala taka ustrachana hlavne o syna 9 ročne nerob toto hento a a ze chudnem gynekológ ze to môže byť kým sa mi telo vyrovná ale nedala mi nič nejaké lieky alebo nejakú krv niečo čo mám hormóny v poriadku toto sú úplne výkyvy somnou co predtým nebolo a covid som mala 10/2020.ja už neviem fakt co objednala sa neurológ ovi aj na gastro ze chudnem úplne som vnútra taka nepokoj roztrasena aj to chudnutie bojím mala som 59.5 a mam53... Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak však budú opisované ťažkosti pretrvávať, bude vhodné pouvažovať aj o psychiatrickom vyšetrení. Spomínané neurologické, ako aj gastroenterologické vyšetrenia môžete absolvovať.

 • Antikoncepcia Daylla

  , Autor:

  Dobry deň,

  ja by som sa chcela opýtať, že či tabletky ditiaden môžu mať vplyv na zníženie hormonálnej antikoncepcie s tým, že dnes mam prvý deň pauzu a včera som dobrala poslednú tabletku z blistra, 21 deň. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, lieky užívané počas pauzy v užívaní hormonálnej antikoncepcie nemajú na účinok hormonálnej antikoncepcie vplyv.

 • Belara

  , Autor:

  Dobrý deň, od 10.5. pravidelne užívam antikoncepciu Belara. Odkedy má antikoncepčné účinky pri pravidelnom užívaní?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste začali s užívaním prvej tabletky hormonálnej antikoncepcie v prvý deň menštruácie, za predpokladu pravidelného užívania tabliet ste boli chránená hneď od začiatku.

 • Zlynda

  , Autor:

  Dobrý deň užívam antikoncepciu zlynda omylom som zabudla užiť poslednú tabletku. Miesto nej som si dala zelenú. Na ďalší deň som užila zabudnutu tabletku. Ako mám pokračovať užiť aj ostatné 3 zelené alebo začať s novým blistrom.. Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, doužívajte zvyšné tri zelené tabletky a pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet z ďalšieho blistra.