Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,617 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • menštruacia

  , Autor: Anettka

  dobry den pan doktor beriem hatk maitalon v utorok som začala pauzu menzes som dostala v piatok bol taky v norme pre mna no mali sme pohl.styk a menzes mam odvtedy silnejši bojim sa že mi to neprejde :/ minuly mesiac som mala iba dva dni menzes a potom iba slabe špinenie obavam sa že mi to neprejde :/ mohli sme to tym sexom nejako podraždit? dakujem za odpoved vopred

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie môže mať krvácanie z vysadenia rôznu intenzitu. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste chránená aj počas 7 dňovej pauzy. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Leverette

  , Autor: Ala444

  Dobrý deň, beriem 4 roky tuto HAK, chcela by som ju vysadit, no len sa bojim po vysadeni vedlajsich ucinkov, ako napriklad narast hmotnosti. Viete mi povedat, ake ma vedlajsie ucinky po vysadeni tato HAK?
  Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nárast hmotnosti je vedľajším účinkom počas užívania hormonálnej antikoncepcie, nie po jej vysadení. Vysadením hormonálnej antikoncepcie najčastejšie dochádza k znepravidelneniu cyklu, ak bol pred užívaním nepravidelný a k bolestivejším menštruáciám. Odsledujte si to.

 • Desirett

  , Autor: Gabriela_Mokos_0603053623

  Dobrý deň som 6 týždňov po pôrode a pani doktorka mi predpísala antikoncepciu desirett a neviem kedy to mám začať brať keďže menštruáciu som ešte nedostala. Musím počkať na prvú menštruáciu alebo môžem začať hneď? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užívanie po pôrode sa môže začať aj predtým, ako sa znovu dostaví menštruácia. Počas prvého týždňa užívania však treba používať aj doplnkovú metódu antikoncepcie. V prípade, že sa rozhodnete počkať na menštruáciu, s užívaním začnite v prvý deň menštruácie. V tomto prípade ste chránená okamžite. V prípade nejasností sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia

  , Autor: Julinka00

  Dobrý deň, včera som si zobrala prvú aktívnu tabletky zo 4. blistra avšak menštruácia ešte neskončila. Mám ešte stále hnedý hlien. Ako mám teraz postupovať? Môžem takto špiniť aj ďalšiu dobu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, krvácanie, či špinenie môže pretrvávať aj dlhšie, ako iba počas obdobia užívania placebo tabliet, prakticky aj celý cyklus. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie, aj napriek špineniu.

 • Menštruácia

  , Autor: PetraH

  Dobrý večer, dnes som vám písala ohľadne silnejšie menštruáciu pri antikoncepcii. Silnejšia menštruácia trvala dva dni a teraz druhý deň večer už je slabá. Je v poriadku ak menštruácia bude trvať len 3 dni?.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, krvácanie z vysadenia alebo zo spádu hormónov počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nemusí dostaviť vôbec, môže byť iba vo forme párdňového špinenia, či krvácania. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Menštruácia

  , Autor: PetraH

  Dobrý deň užívam antikoncepciu leverette a počas 7 dňovej pauzy mi chodí menštruácia ráno na 4 deň a je normálna ako bez užívania antikoncepcie akurát nie je vôbec bolestivá a trvá 5-6 dní. Je to normálne? Čítala som že antikoncepcia by mala zmieriť krvácanie.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je to v poriadku. Krvácanie z vysadenia je štandardne slabšej intenzity, ale je to individuálne. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.