Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,333 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hatk

  , Autor: Iba Ja

  Dobrý večer, chcela by som sa spýtat, či može byt narušený učinok hatk ak som sa 10 min. pred tabletkou napila asi 2dcl bublinkovej malinovky, ktorá obsahuje príchut citrusov, grepfruit, limetka, pomaranč a mandarínka?? neviem kolko reálne obsahuje ovocia, alebo ide len o príchut...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemyslím si, že uvedený nápoj má vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie.

Podobné otázky

 • Hatk

  , Autor: Iba Ja

  Dobrý den, užívam hatk a momentálne mám už asi tri dni nejaké tráviace problémy, raz som aj zvracala a mávam riedku stolicu, ale nemala som nič z toho naštastie po užití tabletky do 4 hodín..môže byt aj tak znížené vstrebanie tabletky a teda aj účinku? A druhá otázka, chcem sa z toho čím skôr dostat, tak skušam aj endiex, aj pancreolan aj čierne uhlie, probiotiká…môžem toto všetko spolu kombinovat počas dna?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností odporúčam používať aj doplnkovú formu ochrany (kondóm) počas celej doby tráviacich ťažkostí, ako aj pár dní po ich skončení. Čierne uhlie môže mať vplyv na vstrebávanie tabliet hormonálnej antikoncepcie. Ak sa jedná o diétnu chybu a máte podráždený žlčník, či pankreas, pankreolan užívať môžete. Probiotiká sú samozrejme vhodné. Endiex by som s čiernym uhlím zbytočne nekombinoval, užívaním viacerých preparátov si môžete spôsobiť naopak zápchu. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní tráviacich ťažkostí kontaktujte Vášho obvodného lekára, ktorý Vás odošle na gastorenterológiu.

 • Hatk

  , Autor: Iba Ja

  Dobrý den, mám 41 r. a užívam hatk dayllu na upravu cyklu, ale chcem sa spýtat, vždy som mala suchu plet, no odkedy užívam hatk (rok a pol), mám pokožku, hlavne na tvári už extrémne suchú, až sa mi tvoria šupinky a páli ma a svrbí, nestačí mi žiadny krém.a zdá sa mi, že som „suchšia“ aj po intímnej stránke…môže mi toto spôsobovat hatk?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, teoreticky áno. Odsledujte si to. Dá sa pripadne pouvažovať o zmene preparátu hormonálnej antikoncepcie.

 • HATK

  , Autor: lola555511

  Hatk KarHleight, 3 mesiace, pečenové testy AST 0.77 ukat/l,ALT 1,19ukat/l, GMT 0,28 ukat/l... bola som poslana na gastro, kde planuju druhý odber krvi a vraj sa potom uvidi či mi antikoncepcia ostane nadalej. Mam ju kvoli PCO, mala som bez nej vynechavane menstruacie a predmenstruacne bolesti ma trapili aj cely mesiac ktory bola vynechana a neboli to slabe bolesti no dost tazke plus menstruacne na nevydrzanie spojene s neprijemnym nafukovanim brucha. V podstate antikoncepcia mi to strasne zmenila a dokazala som fungovat bez problemov a bez bolesti, preto by ma zaujimalo či je šanca pri takých vysledkoch aby mi ostala hakt aj ďalej (ak by druhe neboli ešte horšie, resp ak sa daju lieky na pečen - neviem) pripadne, čo by ste robili vy leby som hatk už nemohla uživať. Mam uprimne dosť strach, aby som sa vrátila k tomuto všetkému :(

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak dôjde aj naďalej k zhoršovaniu sa výsledkov pečeňových testov, hormonálnu antikoncepciu bude treba vysadiť alebo zmeniť preparát hormonálnej antikoncepcie. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Hatk

  , Autor: Iba Ja

  Pán doktor, viem, že ženy , ktoré užívaju hatk maju menzes presne na den, dokonca aj hodinu :) . ja užívam už viac ako rok, no menzes dostávam raz na 4.den pauzy, vačšinou na 5.den pauzy, ale dostala som už aj na 6.den. Prečo to u mna nie je celkom presne ako u vačšiny žien a je to v poriadku takto?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu v pravom slova zmysle, ale o krvácanie z vysadenia, ktoré sa najčastejšie dostavuje na 3.-4. deň pauzy. Je pomerne normálne a bežné, že sa jedná o špinenie, alebo sa krvácanie nemusí dostaviť vôbec. Je to veľmi individuálne. Nemusíte sa obávať. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • menštruacia

  , Autor: Anettka

  dobry den pan doktor beriem hatk maitalon v utorok som začala pauzu menzes som dostala v piatok bol taky v norme pre mna no mali sme pohl.styk a menzes mam odvtedy silnejši bojim sa že mi to neprejde :/ minuly mesiac som mala iba dva dni menzes a potom iba slabe špinenie obavam sa že mi to neprejde :/ mohli sme to tym sexom nejako podraždit? dakujem za odpoved vopred

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie môže mať krvácanie z vysadenia rôznu intenzitu. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste chránená aj počas 7 dňovej pauzy. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.