Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,690 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Otazka

  , Autor:

  Dobrý deň,
  ak užívam hormonálnu antikoncepciu (mercilon) a v 7 dňovej prestávke sa dostaví krvácanie, znamená to, že nie som tehotna?
  Ako v čase užívania HAK zistím, že som tehotná?
  Môže sa stať, že sa krvácanie vôbec nedostaví?
  Kedy je potrebný teh.test? Ak sa krvácanie nedostavi, alebo aj keď sa dostaví? Po akom čase od nech.pohl.styku?
  Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva malá a nie je nutné realizovať tehotenský test. Počas 7 dňovej pauzy sa môže, ale aj nemusí dostaviť krvácanie z vysadenia, neznamená to ale tehotenstvo. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie, nechránený pohlavný styk pri pravidelnom užívaní hormonálnej antikoncepcie mať samozrejme môžete.

Podobné otázky

 • Vysadenie antikoncepcie

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcem sa spýtať po 3 rokoch užívania antikoncepcii Belari som vysadila tabletky pred cca 9 dňami z toho jeden den som si dala tabletku a potom na druhy den som si zabudla dat tabletku tym padom som sa rozhodla antikoncepciu vysadit. Ovulaciu nemam a s partnerom mame normalne pohlavny styk...moja otazka je ci mozem otehotniet? Za odpoved vopred dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, ak máte nechránený pohlavný styk a neužívate hormonálnu antikoncepciu, otehotnieť môžete.

 • Otázka

  , Autor: Miriam

  Dobry deň pán doktor chcem sa spytat uzivam antikoncepciu už od februara 2019 dnes sme mali s priatelom nechránený pohlavný styk s ejakulaciou do pošvy rano som uzila panadol o cca 8 a o 2 som uzila paralen a o 3 sme mali pohlavný styk cca môžem byt tehotna znižujú tieto lieky účinok antikoncepcie? Antikoncepciu uzivam pravidelne a na žiadnu tabletku som nikdy nezabudla.. ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte sa obávať, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste plne chránená.

 • Otazka

  , Autor:

  Dobrý deň, užívam horm.antikoncepciu približne trištvrte roka pravidelne (mozno sem tam odchýlka v užití 1-2 hodiny).
  S partnerom mame pohlavný styk.
  Keďže užívam HAK, nepozerám na plodne a neplodné dní.
  Chcem sa opýtať, že či je v poriadku, keď som v čase "plodných dní" mala tmavsi vytok, ako pred menstruaciou..nikdy predtým som taký vytok nemala.
  Dakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je ovulácia blokovaná, takže plodné dni nemáte. Špinenie je počas užívania normálne. Nemusíte sa obávať. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Fluco Sandoz

  , Autor:

  Dobrý deň, je nejaká pravdepodobnosť, že Fluco Sandoz 1 tableta týždenne znižuje účinnosť antikonecpie Karhla?
  Môj doktor mi povedal, že to je možné, ale nebol si istý a v lekárni si tiež neboli istí, ale povedali mi, že keď tabletky beriem s odstupom 4h tak to vplyv nemá. Podľa tohto vôbec neviem, čo mám robiť.
  Mala by som podľa vás používať nejakú inú formu ochrany, alebo je to teda v poriadku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínaná dávka nemá vplyv na účinnosť hormonálnej antikoncepcie. Užívanie niektorých liekov, medzi ktoré patrí aj flukonazol, dokáže významne zvýšiť hladinu iných liekov v organizme. Nie vždy stojí otázka, či sa zníži účinnosť liečiva pri užívaní týchto liečiv, ale či sa naopak nezvýši účinnosť, prípadne hladina účinnej látky, čo by mohlo mať v niektorých prípadoch neblahé účinky. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet, dodržte spomínaný časový odstup.

 • Otazka

  , Autor:

  Dobry den, chcela by som sa spytat ta ucinok antikoncepcie ktoru som brala iba 5 dni. S priatelom sme mali pohlavny styk, aka je moznost ze som otehotnela. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste začali s užívaním hormonálnej antikoncepcie na 1.deň menštruácie, boli ste chránená okamžite. Ak ste začali s užívaním na 2. alebo 3. deň cyklu, trebalo prvých 7 dní používať aj kondóm, vtedy možnosť tehotenstva existuje, ale je pomerne malá. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.